Biała Podlaska: Czy powstanie stadionu jest zagrożone?

Biała Podlaska: Czy powstanie stadionu jest zagrożone?

Coraz więcej niejasności pojawia się w sprawie budowy miejskiego stadionu. Inwestycja ruszyła, ale póki co robota stoi. Prezydent poinformował, że wykonawca ma już cztery miesiące opóźnienia. Co dalej z tą inwestycją?

Wraca temat budowy stadionu, na którą miasto pozyskało pieniądze z Ministerstwa Sportu. W ramach inwestycji już w przyszłym roku miała stanąć hala dla uczniów Ekonomika oraz nowoczesny stadion. Niestety, na placu budowy niewiele się dzieje, co niepokoi nie tylko mieszkańców, ale i radnych. O postęp prac na miejskiej sesji 30 listopada zapytał Mariusz Michalczuk.

W odpowiedzi prezydent Michał Litwiniuk wyjaśnił, że spotkał się z przedstawicielem firmy S-sport, która jest wykonawcą inwestycji. – Ta rozmowa nie rozwiała wątpliwości i niepokojów. Mieszkańcy miasta mają prawo do informacji, które jeszcze niedawno przed nimi ukrywano. Nie trwają kolejne prace na terenie budowy. Termin wykonania inwestycji to 8 lipca przyszłego roku, a opóźnienie prac przez wykonawcę wynosi już cztery miesiące. Na ten moment powinny być wykonane prace zakontraktowane na 12 milionów złotych, a zostały wykonane na 2 miliony. Główny wykonawca nie zapłacił za nie podwykonawcom, więc zrobiliśmy to my, jako miasto. Prace, które nie zostały wykonane, nie mogą być kontynuowane w okresie zimowym, stąd na wiosnę zaległość w terminie wykonywania prac ulegnie zwiększeniu – odpowiedział Litwiniuk.

Czy miasto rozwiąże umowę z wykonawcą?

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 39 od 4 grudnia

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy