Biała Podlaska: Czy budowa tunelu jest zagrożona?

Biała Podlaska: Czy budowa tunelu jest zagrożona?

Niecka pod torami została już wykopana. Tunel ma powstać do listopada tego roku

BIAŁA PODLASKA Jeden z bialskich portali opublikował informację, jakoby prace na placu budowy tunelu pod torami kolejowymi stanęły w miejscu. Sprawdzamy, czy rzeczywiście inwestycja jest zagrożona, jak sugeruje portal reklamujący się jako "pisany emocjami".

Inwestycję prowadzoną na torach kolejowych w Białej Podlaskiej realizuje PKP. To właśnie do rzecznika PKP TLK zwróciliśmy się z pytaniem, ile prawdy jest w tym, że prace zostały wstrzymane i że na placu budowy nic się nie dzieje. Do redakcji portalu mieli się nawet zgłosić zaniepokojeni mieszkańcy, obawiający się o dalszy los inwestycji. Zabrzmiało groźnie...

W odpowiedzi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK poinformował, że wykonawca budowy wiaduktu kolejowego w Białej Podlaskiej zgłosił korekty w projekcie, które spowodowały mniejsze niż początkowo zakładano zmiany w kursowaniu pociągów. – W pierwotnej wersji wykonawca zakładał, że przy budowie nowego obiektu pociągi musiałyby jeździć jednym torem. Zmieniony sposób prac umożliwił utrzymanie ruchu pociągów na dwóch torach. Po doszczegółowieniu niezbędnych projektów, oczekujemy od wykonawcy wznowienia prac na początku kwietnia. Prace przy budowie wiaduktu planujemy zakończyć do listopada 2019 roku – wyjaśnia rzecznik PKP PLK.

Jakubowski przypomina, że istotne zmiany w ruchu drogowym wystąpią w trakcie budowy dojazdów do wiaduktu, zwłaszcza od strony ul. Witoroskiej i ul. Kołychawa.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 14 od 2 kwietnia

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy