Biała Podlaska: Chcą budować galerię, nawet jeszcze większą

Biała Podlaska: Chcą budować galerię, nawet jeszcze większą

Tak, według planów inwestora, ma wyglądać galeria Karuzela w Białej Podlaskiej

Inwestor galerii Karuzela nie wycofuje się ze swoich planów, nadal chce wybudować w Białej potężny obiekt, w którym mają znaleźć się m.in. sklepy odzieżowe, restauracje oraz salon meblowy. Tyle że ciągle toczą się postępowania sądowe, które oddalają termin zakończenia prac. A wznowione mają być w przyszłym roku.

Budowa galerii Karuzela rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku, a już jesienią roboty stanęły. – Pozwolenie na budowę zostało uchylone w listopadzie ubiegłego roku, zatrzymane zostały wtedy prace budowlane. Zwróciliśmy się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, bo Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał niekorzystny dla nas wyrok – mówi Grzegorz Pękalski, prezes zarządu Retail Concept, firmy realizującej inwestycję.

Przyznaje jednocześnie, że sprawy w NSA nie są rozstrzygane szybko, a na postępowanie czeka się nawet rok. Jednak wierzy, że wszystko skończy się dla nich pomyślnie i że można będzie wrócić na plac budowy. Inwestor podtrzymuje jednocześnie, że chce wspólnie z miastem wybudować rondo u zbiegu Łomaskiej i Kolejowej. – Biorąc pod uwagę harmonogram naszych prac, odbędzie się to w połowie przyszłego roku, zakładając, że NSA uzna nasze racje – dodaje.

Trwa też postępowanie z jedną z rodzin sąsiadujących z terenem inwestycji.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 31 od 30 lipca

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: