Biała Podlaska: Będzie parking przy TOP 54

Biała Podlaska: Będzie parking przy TOP 54
fot. Google

BIAŁA PODLASKA Przeszedł pomysł radnego Henryka Grodeckiego na budowę parkingu przy ul. Zdanowskiego, o który postulował już wcześniej. "Za" byli radni Zjednoczonej Prawicy oraz Białej Samorządowej.

O powstanie parkingu w tym miejscu Grodecki postulował już wcześniej. Przyznał nawet, że będąc jeszcze naczelnikiem wydziału edukacji, a potem wiceprezydentem, dostawał od mieszkańców oraz radnych pytania o realizację tej inwestycji. Poprzednia władza tego nie zrobiła, dlatego temat wrócił na tapetę. I, jak się okazało, skutecznie.

– Dbając o doping piłkarski i swój okręg wyborczy, chciałbym zgłosić budowę parkingu przy boisku TOP 54, z którego korzystaliby wszyscy mieszkańcy Białej Podlaskiej. Wnioskuję, by 200 tysięcy złotych zdjąć z działu gospodarki i przeznaczyć tę kwotę na budowę parkingu – zaproponował na ostatniej sesji 15 kwietnia radny Henryk Grodecki.

O sprawie mieszkańców ulicy Zdanowskiego i okolicy pisaliśmy już w lutym. Skarżyli się wtedy na brak miejsc parkingowych w swojej okolicy. Pan Ryszard, który zgłosił się wtedy do naszej redakcji, mieszka w bloku przy alei Tysiąclecia. Przyznał wprost: miejsc parkingowych w tym miejscu jest jak na lekarstwo. Na niekorzyść wpływa sąsiedztwo Przedszkola Samorządowego nr 11 oraz miejskiego targowiska. Oba te miejsca są mocno oblegane – przedszkole przez rodziców, a bazar przez osoby chcące zrobić zakupy – i, co warto dodać, nie zawsze są to mieszkańcy Białej, ale także sąsiednich miejscowości.

Dlatego ulica Zdanowskiego, biegnąca od ul. Sidorskiej w stronę targowiska, ale także prostopadle do boiska TOP 54, musi pomieścić auta nie tylko mieszkańców, ale i odwiedzających wspomniane obiekty. – A gdzie my mamy znaleźć miejsce? Chociaż przy wjeździe stoi znak "strefa zamieszkania", to i tak parkuje tam, kto chce. Ostatnio przyjechała karetka pogotowia i nie miała gdzie stanąć. Ulica należy do miasta, więc może warto byłoby zająć się tym problemem – tłumaczył nam bialczanin.

Poprawkę Grodeckiego poparli radni Zjednoczonej Prawicy oraz Białej Samorządowej, więc mieszkańcy osiedla doczekają się wreszcie parkingu, który być może rozładuje nieco sytuację w tym miejscu.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy