Będzie nowy parking przy Kopernika

Będzie nowy parking przy Kopernika

BIAŁA PODLASKA Mieszkańcy bloków przy ul. Kopernika długo na to czekali. Wyremontowany zostanie parking i dojazdy do niego. Wszystko za sprawą umowy zawartej z Młodzieżową Spółdzielnią Mieszkaniową, która wspólnie z miastem zrealizuje inwestycję.

– Osiedle mieszkaniowe przy ul. Kopernika jest jednym z najstarszych w Białej Podlaskiej. Od lat mieszkańcy skarżą się na problemy z ograniczoną liczbą miejsc do parkowania – zauważa prezydent Michał Litwiniuk.

Rzeczywiście w sprawie remontu tego parkingu mieszkańcy bloków przy ul. Kopernika w sierpniu 2018 r. składali petycję do ówczesnego prezydenta Dariusza Stefaniuka. Podpisani pod pismem ludzie alarmowali, że stan parkingu przy Kopernika 14-24 jest fatalny. Przypomnieli jednocześnie, że został on wybudowany na początku lat 90. „Z upływem czasu trylinka w wyniku eksploatacji, usuwania uszkodzeń kanałów deszczowych, przebudowy i remontu znajdujących się pod powierzchnią parkingu instalacji, uległa w znacznym stopniu zużyciu i zniszczeniu” – można było przeczytać w petycji do prezydenta.

Co ważne, z parkingu korzystają nie tylko oni, ale i mieszkańcy robiący zakupy, więc ruch w tym miejscu jest spory. Do tego dochodzą przecież auta dojeżdżające do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Akademickiej. Autorzy petycji zwrócili też uwagę, że samochody jeżdżą jak komu pasuje, przez co bezpieczeństwo pieszych jest poważnie zagrożone. Jednoznaczna odpowiedź co do terminu realizacji jednak nie padła.

Zmieniło się to w sierpniu, kiedy to wraz z Mieczysławem Rutą, prezesem Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowego, podpisana została umowa na wspólną realizację tej inwestycji. Umowa dotyczy przebudowy i rozbudowy istniejącego parkingu oraz drogi wewnętrznej prowadzącej wzdłuż ul. Kopernika wraz z wyjazdem na Akademicką. – Inwestycja będzie obejmowała przebudowę miejsc postojowych, zjazdów, chodników wraz z przebudową oświetlenia oraz przebudową kanalizacji deszczowej – zapowiada prezydent. Docelowo powstanie około 150 miejsc postojowych wraz z drogami manewrowymi, a te istniejące zostaną wyremontowane. Parkingi będą połączone jednym wyjazdem z ul. Akademicką oraz trzema zjazdami z ul. Kopernika.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: https://eprasa.pl/news/podlasianin od 1 września.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy