AZS-AWF zapewnił sobie minimum trzecie miejsce w Lidze Centralnej

Z piłką Leon Łazarczyk, kapitan akademików

Bez większych problemów bialscy piłkarze ręczni uporali się w sobotę 6 maja z Autoinwestem Żukowo i klepnęli sobie minimum trzecie miejsce w końcowej tabeli Ligi Centralnej. Wprawdzie różnica bramkowa nie jest wysoka, ale w ani jednym momencie zwycięstwo podopiecznych trenera Marcina Stefańca nie było zagrożone.

AZS-AWF Biała Podl. – AUTOINWEST Żukowo 33:29 (15:11).

AZS-AWF: Kwiatkowski, Adamiuk, Wiejak – Maksymczuk (1), Łazarczyk (6), Tarasiuk (2), Niedzielenko (8), Szendzielorz, Mazur (4), Kozycz (3), Kandora, Antoniak (4), Lewalski (2), Baranowski, Wójcik (2), Wojnecki (1).

Autoinwest: Witkowski, Żurawski – Brzozowiec (5), Peret (2), Ponto (4), Dorsz (5), Sadowski (3), Sparzak (2), Porębski (1), Jagielski (1), Scharmach (2), Gajdziński (2), Dobrakowski, Benkowski (2).

Sędziowie: P. Popiel i A. Rodacki (obaj z Kielc).

Kary: AZS-AWF – 4 min., Autoinwest – 6 min.

Goście prowadzili zaledwie raz – 2:1 na początku meczu. Później jeszcze przez chwilę utrzymywali z gospodarzami kontakt, by po kwadransie przez kolejnych dziesięć minut zdobyć zaledwie dwa gole, przez co przewaga bialczan wzrosła z 6:5 do 14:7. Zmniejszył ją dopiero w końcówce pierwszej połowy Wiktor Brzozowiec (trzy celne rzuty plus jeden Witolda Pereta) i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 15:11.

Jakiekolwiek nadzieje żukowian na uzyskanie korzystnego rezultatu prysły niczym mydlana bańka już po ośmiu minutach po wznowieniu gry. Bombardowanie bramki Autoinwestu zaczął Filip Lewalski, kontynuowali Patryk Niedzielenko oraz Leon Łazarczyk (po 3 trafienia), zakończył Bartłomiej Mazur, i na tablicy pojawił się wynik 23:12 dla AZS-AWF. Od tego momentu skuteczność ofensywnych akcji akademików wyraźnie spadła, wskutek czego ich przewaga powoli topniała, by w chwili, gdy zabrzmiała końcowa syrena, zmniejszyć się do czterech goli (33:29).

Wyniki pozostałych sobotnich meczów: Anilana – Zagłębie 26:25, KPR Legionowo – Nielba 36:21, Olimpia – Padwa 22:26, Orlen Upstream – MKS Wieluń 31:22, Stal Gorzów Wlkp. – Warmia 24:26, Stal M. – Śląsk 27:25.

Zwycięstwem nad Nielbą, KPR Legionowo zapewnił już sobie awans do PGNiG Superligi. Drugie miejsce zajmuje mielecka Stal, a trzecie nasz AZS-AWF. W przedostatniej serii bialscy akademicy pojadą do Olsztyna, by w niedzielę 14 maja zagrać o godzinie 16 z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Warmią.