Anna Chwałek dołączyła do grona zasłużonych

Anna Chwałek dołączyła do grona zasłużonych

BIAŁA PODLASKA Uroczysta sesja Rady Miasta była zwieńczeniem Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła. Ważnym jej punktem było wręczenie statuetki "Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska" prezes stowarzyszenia Wspólny Świat Annie Chwałek.

– Czuję się bardzo wyróżniona. Cenię to wyróżnienie tym bardziej, że znalazłam się w gronie szczególnych osób, które zapisały się na kartach historii Białej Podlaskiej. Stowarzyszenie nie istniałoby, gdyby nie wsparcie rodziców, nauczycieli, życzliwego samorządu, radnych, bez uśmiechu sąsiada. Dziś wszystkim dziękuję – powiedziała nagrodzona. – Nagroda jest za to, że nie bałam się dwanaście lat temu zapukać do wielu drzwi, prosić o pomoc. Za to, że podejmuję się rzeczy trudnych, ponosząc za to czasem wysoką cenę. Miło, że ktoś to dostrzegł. Sukces okupiony jest nerwami, nieprzespanymi nocami, porażkami. Ale cieszę się, że mam w tym wszystkim wiele wsparcia – dodała.

Przed Stowarzyszeniem Wspólny Świat, którego prezesem jest Anna Chwałek, kolejne wielkie wyzwania. Ma bowiem ruszyć drugi etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem (łącznie dwa nowe obiekty). Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel, bowiem cała suma nie została jeszcze uzbierana.

Uroczysta sesja odbyła się 29 września w Urzędzie Miasta, a poprzedziła ją msza w kościele św. Michała Archanioła przy ul. Pokoju. Sesję natomiast rozpoczęło przemówienie prezydenta Michała Litwiniuka. – Wspólnie, w gronie mieszkańców i zaproszonych gości, będziemy świętowali. Wręczenie tytułu "Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska" podnosi rangę naszego spotkania. Ciepło bijące od prezes Anny Chwałek i jej osiągnięcia wyróżniają Białą na tle nie tylko Polski, ale i Europy – przyznał włodarz.

Po wręczeniu statuetki dla Anny Chwałek wystąpił kwintet smyczkowy z Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina. Były też życzenia na ręce prezydenta Michała Litwiniuka, który świętował imieniny. Na koniec uczestników spotkania czekał poczęstunek przygotowany przez warsztaty Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: