AluTeam zainwestuje w Białej Podlaskiej 90 milionów

AluTeam zainwestuje w Białej Podlaskiej 90 milionów

Firma AluTeam wybuduje drugą potężną halę produkcyjną i będzie produkować w Białej Podlaskiej jeszcze więcej części do naczep. Już teraz zatrudnia 265 pracowników, a po zakończeniu budowy pracę znajdą tu kolejne osoby.

INWESTYCJE Firma AluTeam wybuduje drugą potężną halę produkcyjną i będzie produkować w Białej Podlaskiej jeszcze więcej części do naczep. Już teraz zatrudnia 265 pracowników, a po zakończeniu budowy pracę znajdą tu kolejne osoby. Zamiast kolejnych mrzonek i szumnych zapowiedzi bez pokrycia, jak w poprzedniej kadencji, mamy wreszcie inwestora, który przyczyni się do rozwoju miasta.

Firma działa na bialskim rynku od 1995 roku. Każdego roku fabrykę opuszcza około 8 tysięcy zestawów montażowych nadwozi do samochodów ciężarowych i przyczep. Prawie 95 proc. produkcji idzie na eksport do ponad 27 krajów, głównie zachodnich.

– Produkujemy tutaj elementy do nadwozi samochodów ciężarowych oraz naczep i eksportujemy je stąd, z Białej Podlaskiej, do całej Europy. Od wielu lat praca odbywa się tutaj na trzech zmianach. Zapotrzebowanie na nasze produkty w ostatnich latach wzrosło tak bardzo, że nie byliśmy w stanie ich obsłużyć. Nasi pracownicy często musieli pracować w soboty i niedziele. Potrzebujemy więcej powierzchni produkcyjnej, więc postanowiliśmy ją podwoić – powiedział właściciel AluTeamu Horst Schneider na spotkaniu w siedzibie firmy w czwartek 14 marca.

Wraz z synem Thomasem przedstawili plan inwestycji w Białej Podlaskiej. Jej finał planowany jest na maj 2020 roku. Nowa hala powstanie za obecną, w głębi działki przy ulicy Brzeskiej.

Dariusz Karpiński, dyrektor generalny AluTeam Polska informuje, że firma planuje postawić halę wielkości około 8,5 tys. mkw. – Chcemy wprowadzić nowe produkty, zatrudnić więcej ludzi. Planujemy uruchomić produkcję płyt, które produkowane są tylko przez dwie firmy w Europie. Są to części do budowy samochodów ciężarowych. Jest na nie zapotrzebowanie, firma przynosi zyski, chcemy inwestować w Białej Podlaskiej, dalej się tu rozwijać, chcemy pracować dla miasta. Nie jest to plan na rok czy dwa, a co najmniej na 10-15 lat – mówi dyrektor Karpiński.

Nowe miejsca pracy i rozwój miasta

Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej: – Firma AluTeam od niemal ćwierć wieku dzięki zaangażowaniu właścicieli, państwa Schnaiderów, przyczynia się do gospodarczego i społecznego rozwoju Białej Podlaskiej. Biorąc pod uwagę, jak bardzo zależy nam na rozwoju, wyrażam ogromną wdzięczność za dotychczasową działalność firmy i liczę na dalszy rozwój. Mówiąc wprost, dla nas, jako dla miasta, są to nowe miejsca pracy, przyciąganie do Białej Podlaskiej najnowocześniejszych technologii i rozwój wszystkich firm kooperujących. Decyzja o wsparciu ulgami inwestycji firmy AluTeam jest przykładem zaangażowania i współpracy z Tarnobrzeską Strefą Ekonomiczną, z której przedstawicielami już wspólnie uzgodniliśmy wspólne spotkanie z Bialskopodlaską Izbą Gospodarczą. Na tym spotkaniu przedstawię ofertę i możliwości, z jakich mogą skorzystać bialskopodlascy przedsiębiorcy.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 12 od 19 marca

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: