Aktor z 'U Pana Boga za piecem' będzie gościł w Międzyrzecu Podlaskim

Aktor z 'U Pana Boga za piecem' będzie gościł w Międzyrzecu Podlaskim

W środę 7 lutego, na zaproszenie Stowarzyszenia Elementum, w kinie Sława w Międzyrzecu Podlaskim będzie można spotkać aktora Andrzeja Beję-Zaborskiego, znanego m.in. z roli komendanta policji w kultowej serii filmów „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”.

Początek spotkania o godzinie 18.00. Będzie ono okazją do zakupu książki Andrzeja Zaborskiego pt. „U Pana Boga… na dywaniku” i zdobycia autografu autora. Publikacja ukazała się w 2023 roku i jest to wywiad-rzeka, jaki z Andrzejem Zaborskim przeprowadził Krzysztof Kędziora.

Produkcje Jacka Bromskiego „U Pana Boga za piecem” , „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą” uznawane są za jedne z najlepszych w historii polskiego kina. Wyjątkowy podlaski klimat, ciekawe kreacje postaci i poczucie humoru sprawiły, że filmy podbiły serca widzów. Nic więc dziwnego, że twórcy kultowej komedii po 14 latach przerwy wrócili na Podlasie, do filmowego miasteczka Królowy Most. Za reżyserię po raz kolejny wziął się Bromski.

W produkcję zaangażowano około 150 aktorów i kilkuset statystów. Tym razem, oprócz filmu pełnometrażowego, powstaje też serial. Podobnie jak w poprzednich trzech częściach, Bromski planuje wykorzystać w filmie potencjał Podlasian. Komendanta ponownie zagra więc Andrzej Beja-Zaborski, bez którego fani produkcji nie wyobrażają sobie tego filmu.

W czwartej części serii – zatytułowanej „U Pana Boga w Królowym Moście” – fabuła opowiada o młodej studentce archeologii, która w podziemiach kościoła znajduje schowany, zamurowany w ścianie uniwersał króla Jana Kazimierza, który nadaje niepodległość księstwu wokół Królowego Mostu. To wydarzenie będzie miało dla mieszkańców olbrzymie znaczenie. Bohaterowie filmu postanowią wykorzystać to odkrycie i założyć państwo – Republikę Królowego Mostu.

Archeolożka to nowa postać, która pojawi się w filmie. W tej roli zobaczymy Aleksandrę Grabowską, a towarzyszyć jej będzie Szymon – radca prawny, w rolę którego wcielił się Karol Dziuba.

Film pełnometrażowy wkrótce powinien wejść do kin, a serial zostanie wyemitowany prawdopodobnie pod koniec roku.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy