Akademicka będzie wyremontowana

Akademicka będzie wyremontowana
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA W poniedziałek 1 czerwca rozpoczął się remont ulicy Akademickiej. Roboty wykonuje bialska firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

Na ul. Akademickiej planowane jest wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej jezdni oraz wymiana krawężników betonowych na odcinku od skrzyżowania z ulicą Artyleryjską do skrzyżowania z Kopernika.

Wartość inwestycji, na realizację której prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę z prezesem PRD Piotrem Horegladem, to 555 tys. zł. W pierwszej kolejności wykonane zostaną roboty rozbiórkowe i przygotowawcze. Potem ustawiony zostanie krawężnik oraz wykonane zostaną zjazdy i chodniki z kostki betonowej. Na jezdni następnie ułożona zostanie nowa warstwa asfaltowa, a na koniec wykonane zostaną prace wykończeniowe, w tym obsianie poboczy trawą.

 

W czasie prowadzonych na ul. Akademickiej prac mieszkańcy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami. – Roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, brukarskie i wykończeniowe wykonywane będą przy czasowym, odcinkowym zawężeniu pasa ruchu oraz ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Następnie, w późniejszym okresie, roboty bitumiczne wykonywane będą przy całkowitym zamknięciu poszczególnych odcinków ulicy, o czym będziemy informować na bieżąco – zapowiada Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik Urzędu Miasta.

Więcej w papierowym wydaniu z 2 czerwca.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: