61-latka poszkodowana po wybuchu gazu

61-latka poszkodowana po wybuchu gazu

GMINA TERESPOL Na terenie gminy 18 maja doszło do wybuchu gazu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do wypadku doszło podczas uruchamiania kuchenki gazowej znajdującej się w pomieszczeniu gospodarczym. Poszkodowana została 61-letnia kobieta.

Wczoraj po godz. 12 dyżurny terespolskiego komisariatu przyjął zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku gospodarczym na terenie gminy Terespol. – Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło podczas uruchamiania przez 61-latkę kuchenki gazowej –  informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

I dodaje, że siła eksplozji spowodowała uszkodzenie jednego pomieszczenia w budynku, w którym znajdowała się letnia kuchnia. W chwili zdarzenia w pomieszczeniu przebywała jedynie 61-latka. Kobieta doznała obrażeń ciała. Została przetransportowana do szpitala przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z ustaleń inspektora nadzoru budowlanego wykonującego czynności na miejscu zdarzenia wynikało, że wybuch spowodował naruszenie konstrukcji budynku. Policjanci z Terespola wyjaśniają okoliczności zdarzenia i jednocześnie apelują o ostrożność przy posługiwaniu się urządzeniami zasilanymi gazem propan – butan.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: