6. Strażacki Rajd Rowerowy zwieńczy czerwcowe kręcenie kilometrów w gminie Biała Podlaska – zapowiedź

6. Strażacki Rajd Rowerowy zwieńczy czerwcowe kręcenie kilometrów w gminie Biała Podlaska – zapowiedź
fot. Jacek Korwin

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławacinku Starym w gminie Biała Podlaska już po raz 6. organizują Strażacki Rajd Rowerowy – jeden z najpopularniejszych rajdów rowerowych na Południowym Podlasiu. W poniedziałek ostatni dzień zapisów.

Każda kolejna edycja Strażackiego Rajdu Rowerowego cieszy się bardzo dużą frekwencją. W ubiegłym roku wzięło w nim udział aż 250 osób (tutaj zobacz naszą relację). Pewnie podobnie będzie i w tym roku.

Rajd odbędzie się w niedzielę 30 czerwca, na zakończenie trwającej przez cały miesiąc rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w ramach akcji Aktywne Miasta. Start o godzinie 10.00, tradycyjnie sprzed remizy OSP w Sławacinku Starym.

Trasa (62 km): Sławacinek Stary – Porosiuki – Jaźwiny – Młyniec – Janówka – Dubów – Dokudów – Studzianka – Ortel Królewski – Chotyłów – Kłoda Duża – Perkowice – Czosnówka – Biała Podlaska – Sławacinek Stary.

Oczywiście po drodze przewidziane są postoje. Przejazd zaplanowano głównie asfaltem, ale również trasami leśnymi.

Wpisowe wynosi 20 zł. Liczba miejsc ograniczona, ale wolne jeszcze są. Ostatnia możliwość zapisu w poniedziałek 24 czerwca w godzinach 16-18 w remizie OSP w Sławacinku Starym.

Na zakończenie rajdu przewidziany jest piknik z OSP.

Przypominamy, że gmina Biała Podlaska w tym roku kręci kilometry na własne konto, a nie dla miasta Biała Podlaska. Obecnie znajduje się na doskonałym piątym miejscu w kraju wśród gmin wiejskich.

 

Nasza relacja z ubiegłorocznego, 4. Strażackiego Rajdu Rowerowego:

5. Strażacki Rajd Rowerowy ze Sławacinka Starego

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy