50 złotych za godzinę parkingu? To nie pomyłka

50 złotych za godzinę parkingu? To nie pomyłka

Takich stawek w mieście nie było. 50 zł za godzinę postoju mocno zdenerwowało jedną z czytelniczek

BIAŁA PODLASKA Informację o zadziwiającym cenniku korzystania z parkingu przy ul. Jana Sobieskiego 8 przekazała nam czytelniczka. Za godzinę parkingu należy bowiem zapłacić... 50 zł. Właściciel budynku ma swoje argumenty.

W budynku przy ul. Jana Sobieskiego 8 mieści się m.in. apteka, sklep z używaną odzieżą oraz od początku maja - salon optyczny. I to właśnie w sąsiedztwie salonu optycznego otwarty został parking.

Jakiś czas temu stanął przed nim jednak znak informujący, że parking dostępny jest tylko dla klientów a godzina postoju kosztuje 50 zł. Klienci, zgodnie z informacją na tablicy, mają 15 minut na zrobienie zakupów. – To nonsens! Takich opłat nie ma nigdzie w Białej, nie widziałam tak wysokich kwot nawet w większych miastach! – mówiła oburzona czytelniczka w ubiegłym tygodniu.

Postanowiliśmy więc sprawdzić jak wygląda sytuacja. Udaliśmy się do salonu optycznego zapytać czy kwoty w cenniku są prawdziwe i czy przypadkiem 15 minut na zrobienie zakupów to nie zbyt mało. Na miejscu okazało się, że przyczyną umieszczenia cennika był fakt, że na parkingu notorycznie swoje auta zostawiali pracownicy szpitala oraz klienci okolicznych sklepów, wskutek czego brakowało miejsc dla klientów lokali przy ul. Jana Sobieskiego 8.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 21 od 21 maja

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy