13 zakażonych w Białej Podlaskiej, 36 w powiecie bialskim

13 zakażonych w Białej Podlaskiej, 36 w powiecie bialskim

REGION 26 października było ponad 10 tys. zakażeń w kraju, 750 w woj. lubelskim, z czego 13 nowych przypadków było w Białej Podlaskiej i 36 w powiecie bialskim.

W całej Polsce było dziś ponad 10 tys. nowych zakażeń COVID-19. Natomiast według danych Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, do 26 października na terenie całego województwa potwierdzono łącznie 11586 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 4958 ozdrowieńców i zarejestrowano 175 zgonów. Aktualnie 18915 osób jest poddanych kwarantannie, a 505 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Przypominamy, że od niedzieli (24 października) cała Polska jest w czerwonej strefie. Nowe zasady bezpieczeństwa to m.in. zakaz wychodzenia na zewnątrz przez dzieci i młodzież w godz. 8-16, zakaz organizowania aktywności – zgromadzeń, spotkań, imprez powyżej 5 osób, z wyłączeniem osób zamieszkujących wspólne gospodarstwo domowe i pracowników np. budowlanych, ograniczenie pracy barów i restauracji (lokale zamknięte dla klientów, sprzedaż możliwa tylko na wynos).

Obostrzenia mają także wpływ na oświatę. W nowych obostrzeniach jest mowa m.in. o przejściu na tryb pracy zdalnej w przypadku uczniów z klas 4-8. – Szkoły prowadzone przez Gminę Miejską Biała Podlaska przygotowane są do prowadzenia nauczania zdalnego.Nauczanie w systemie zdalnym prowadzone było już w semestrze letnim w roku szkolnym 2019/2020. Nauczyciele mają doświadczenie w nauczaniu na odległość. Wypracowali metody, formy oraz procedury prowadzenia zajęć w formie zdalnej, które są nieustannie udoskonalane. Do pracy wykorzystywali różnego rodzaju aplikacje w tym np. Discord, Messenger – wylicza Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik UM.

Ponadto zarówno szkoły podstawowe jak i ponadpodstawowe na podstawie podpisanego przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska z firmą Microsoft posiadają dostęp do Platformy Microsoft 365 oraz wsparcie w tym obszarze. Platforma jest skutecznym narzędziem do prowadzenia nauczania w systemie zdalnym. To jednak nie koniec. Dyrektorzy szkół, mają możliwość udostępniania uczniom i nauczycielom sprzętu informatycznego będącego w zasobach szkoły. Udostępnienie sprzętu będzie możliwe po uprzednim złożeniu, do dyrektora szkoły, wniosku. – Te działania mają na celu wsparcie osób z ograniczonymi możliwościami technicznymi w celu umożliwienia uczestniczenia w kształceniu zdalnym. Dodatkowo w ramach programów Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła + Gmina Miejska Biała Podlaska zakupiła 50 tabletów i 65 laptopów za łączną kwotę prawie 278 tys. zł. Tablety i laptopy zostały przekazane szkołom – uzupełnia rzecznik.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy