10 milionów na ronda w Białej i Brześciu

10 milionów na ronda w Białej i Brześciu

BIAŁA PODLASKA W lipcu ma ruszyć budowa rond przy ul. Terebelskiej i alei Solidarności. Wszystko dzięki współpracy Białej Podlaskiej z Brześciem.

O planach budowy rond mówiono od dawna, ale dopiero w ubiegłym tygodniu formalnościom stało się zadość. Biała Podlaska i Brześć podpisały umowę na dofinansowanie inwestycji pod nazwą „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”, o łącznej wartości ponad 10 mln zł. – Jestem pewien, że łatwiej będzie poruszać się po naszym mieście odwiedzającym nas przyjaciołom z Białorusi. To samo dotyczy naszych mieszkańców, którzy będą przyjeżdżać do Brześcia. Jestem przekonany, że to fundament pod kolejne projekty transgraniczne – uważa prezydent Dariusz Stefaniuk.

Podpisana 24 kwietnia umowa to zapowiedź pierwszego w historii tak dużego wspólnego projektu drogowego Białej i Brześcia. Ponad połowa wartości projektu trafi do miasta nad Krzną. – Dzięki temu na dwóch skrzyżowaniach bialskiej obwodnicy powstaną ronda turbinowe: przy ul. Terebelskiej oraz al. Solidarności – precyzuje rzecznik prezydenta Radosław Plandowski.

W konkursie złożono 125 projektów, z czego do dofinansowania zakwalifikowano zaledwie 18. To wspólny sukces Białej Podlaskiej i Brześcia, poprzedzony ciężką i skuteczną pracą obu urzędów. Prezydent Stefaniuk podpisał także porozumienie z Przedsiębiorstwem Zarządu i Eksploatacji Dróg, dotyczącą wspólnej realizacji tego projektu. – Prace powinny ruszyć już w lipcu – zapowiada rzecznik.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy