Zwycięstwo Podlasia, porażka Orląt-Spomlek

Akcja w meczu Wisła Puławy – Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski

Silnych rywali mieli w sobotę 17 lutego obaj nasi trzecioligowcy. Podlasie Biała Podlaska w przedostatnim – przed wznowieniem rozgrywek – sparingu zmierzyło się z wiceliderem III ligi Avią Świdnik i zwyciężyło 3:1. Orlęta-Spomlek skonfrontowały natomiast swoje siły z drugoligową Wisłą Puławy i uległy jej 2:5. To pierwsza porażka radzynian w trakcie zimowych przygotowań.

Sobotni (17.02) sparing drużyna trenera Artura Renkowskiego rozegrała pod świdnickim balonem, i już do przerwy prowadziła 2:0. W 23. minucie dośrodkowaną z lewej strony piłkę głową w krótki róg uderzył Damian Lepiarz i pokonał Tadeusza Grabowskiego, natomiast na 2:0, po faulu Bartłomieja Kafla, z karnego podwyższył Marcin Pigiel. W 52. minucie kontaktowego dla Avii gola zdobył z woleja z szesnastu metrów Eryk Galara, a końcowy wynik na 3:1 dla Podlasia pięknym uderzeniem z dystansu ustalił w 86. minucie Krzysztof Salak.

Dwa gole padły też (tego samego dnia) w pierwszej połowie spotkania w Puławach. Oba zdobyli drugoligowcy – Krystian Puton w 25. minucie z karnego oraz siedem minut później Robert Janicki. W 54. minucie pierwsze trafienie dla Orląt zanotował, po podaniu Juniora Radzińskiego, Tomasz Mamis, ale w 71. minucie było już 4:1 dla Wisły, gdyż jedenastkę wykorzystał Mateusz Klichowicz, a niedługo po tym trafił Puton. Kolejne gole padły w ostatnim kwadransie. Najpierw Jakub Szuta skutecznie dobił niewykorzystanego przez Mamisa karnego, następnie w końcówce trafił dla Wisły Kacper Szymanek.

Składy naszych drużyn: Podlasie – Dehtiar, Krawczyk, Kapuściński, Awdiejew, Pigiel, Salak, Kamiński, Orzechowski, Wyjadłowski, Lepiarz i Kobyliński oraz Trochimiuk, Podstolak, Pacek, Andrzejuk, Nojszewski i Grochowski; Orlęta-Spomlek – Bartnik (46 Rutkowski), Zmorzyński (70 Wołek), Kotko (46 Obroślak), Chyła (70 Kotko), Duchnowski, Pawluczuk (70 Majbański), Cassio, Szczypek (70 Piotrowski), Mamis, Radziński (70 Szuta), Szuta (46 K. Rycaj).

Ostatnie mecze przed wznowieniem rozgrywek ligowych nasze zespoły rozegrają w sobotę 24 lutego. Podlasie (w sprzedaży w recepcji hotelu są karnety na rundę wiosenną – 8 meczów – w cenie 100 zł oraz 500 zł tzw. VIP-owskie) zagra na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, liderem grupy pierwszej III ligi, a Orlęta-Spomlek zmierzą się ze świdnicką Avią. Bialski zespół miał ponadto rozegrać w środę spotkanie z MOSiR Huraganem Międzyrzec Podlaski, ale zostało ono odwołane ze względu na kontuzje wielu zawodników Podlasia.