Zwycięskie otwarcie sezonu przez AZS-AWF

Kamil Szeląg próbuje przedrzeć się przez bialską defensywę

Piętnaście drużyn liczy w nowym sezonie Liga Centralna. To dlatego w każdej serii spotkań jedna z nich musi pauzować. Na inaugurację rozgrywek nie grał więc bialski AZS-AWF i na parkiecie pojawił się po raz pierwszy dopiero w sobotę 16 września. Mocno zmieniony personalnie wygrał, ale zwycięstwo łatwo nie przyszło.

AZS-AWF Biała Podl. – PADWA Zamość 24:22 (15:10).

AZS-AWF: Kwiatkowski (1) – Warmijak (2), Grzenkowicz, Wierzbicki (1), Tarasiuk (3), Mazur (2), Reszczyński (1), Kozycz, Kandora, Antoniak (5), Lewalski (4), Baranowski (1), Wójcik (3), Wojnecki (1).

Padwa: Gawryś, Kozłowski – Czerwonka (2), Puszkarski (2), Szymański (6), Szeląg, Małecki, Skiba (1), Pstrąg (3), Olichwiruk, T. Fugiel (2), Bączek, Morawski (1), Adamczuk (2), Konkel (1), Maciąg (2).

Sędziowie: P. Gruszczyński (W-wa) i D. Żak (Radom).

Kary: AZS-AWF – 6 min., Padwa – 10 min.

Na bialskie otwarcie ligi los wyznaczył doskonale znaną zamojską Padwę, z którą mecze, jak na wojewódzkie derby przystało, zawsze są bardzo emocjonujące. Lepiej zaczęli goście i pierwszego dla akademików gola Olaf Wojnecki zdobył, kiedy na tablicy było już 0:3. Zaraz po nim z karnego celnie rzucił Dominik Antoniak, a do remisu doprowadził Bartłomiej Mazur. Po raz ostatni korzystny dla Padwy wynik pojawił się w 11. minucie (5:6), bo po kolejnych 11 minutach AZS-AWF wygrywał już 9:6, by po znakomitej końcówce pierwszej połowy prowadzić 15:10.

Niestety, początek drugiej należał do zamościan, i w 42. minucie różnica zmalała niemal do zera (16:15). Nadzieje rywalom rozwiał jednak Wiktor Wójcik, i to po jego trzecim celnym rzucie oraz drugim Mazura różnica ponownie wzrosła do pięciu punktów (23:18). Później ze skutecznością ofensywnych poczynań znów było gorzej, wskutek czego akademicy zwyciężyli ostatecznie dwoma bramkami (24:22).

Wyniki meczów z dwóch pierwszych kolejek

9 września: Padwa – SMS ZPRP I 36:31, Zagłębie – Stal Gorzów Wlkp. 30:30 karne 2:4, Pogoń – Anilana 32:27, Śląsk – Stal M. 27:21, Nielba – Jurand 26:27, Olimpia – Autoinwest 33:29, Siódemka Miedź – MKS Wieluń 26:22, pauzował AZS-AWF Biała Podl.

16 września: AZS-AWF Biała Podl. – Padwa 24:22, Anilana – Śląsk 19:22, Autoinwest – Siódemka Miedź 41:40, Nielba – Olimpia 29:24, Stal Gorzów Wlkp. – Pogoń 31:25, SMS ZPRP Kielce – Zagłębie 36:28, Stal M. – Jurand 26:26 karne 1:4, pauzował MKS Wieluń.

W tabeli, z kompletem punktów, prowadzi Śląsk Wrocław. AZS-AWF jest ósmy. W sobotę 23 września bialscy akademicy zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.