Zobacz w Bialskim Centrum Kultury prace uczniów Piksela

Zobacz w Bialskim Centrum Kultury prace uczniów Piksela

W Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przy ulicy Warszawskiej 11 we wtorek 13 lutego o godzinie 17 odbędzie się wernisaż prac siódemki wychowanków Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel, którzy w zeszłym roku za swoje wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymali stypendia artystyczne marszałka województwa lubelskiego.

Na wystawie młodych artystów z Piksela będzie można podziwiać grafiki i animacje ukazujące piękno województwa lubelskiego.

Stypendyści przygotowali następujące projekty stypendialne:

Lidia Sacharuk – zestaw grafik komputerowych pt. „Tradycje i obyczaje na terenie Lubelszczyzny”,

Paulina Borowska – zestaw grafik komputerowych pt. „Lubelskie kamieniczki”,

Natalia Grzechnik – zestaw grafik komputerowych pt. „Flora w Parku Krajobrazowym Podlaski Przełom Bugu”,

Jakub Kordaczuk – zestaw kolaży cyfrowych pt. „Skarby Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej”,

Lilianna Rudzka – film animowany pt. „Tańcząca Lubelszczyzna”,

Helena Sacharuk – film animowany pt. „Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie”,

Zuzanna Rudzka – film animowany pt. „Tańczące Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wręczenie medalu „Złotej Sztalugi”, przyznanemu przez Ambasadę Ukrainy dla Michała Dragana, oraz dyplomów laureata pozostałym wychowankom Piksela – za udział w projekcie „Sztafeta pokoju”, ramach konkursu Międzynarodowe Forum „Złota Sztaluga”, zorganizowanego w 2022 roku przez Lviv Children’s Art Gallery w Ukrainie.

Celem konkursu było stworzenie przez dzieci plastycznej wypowiedzi na temat powstrzymania wojny w Ukrainie i zamanifestowania przez dzieci prawa do życia w świecie wolnym od przemocy.

Prace uczestników konkursu posłużą do zorganizowania wystaw „Sztafeta pokoju” w krajach na całym świecie, jako artystyczny protest przeciwko złu wojny.

Na wernisaż zapraszają prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Wstęp bezpłatny.

Pracownia Grafiki Komputerowej Piksel działa przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, a opiekunem plastycznym podopiecznych pracowni jest Lilla Wielgan-Michaluk.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy