Żmijan szefem regionalnym PO, Litwiniuk w mieście, Mironiuk w powiecie

Żmijan szefem regionalnym PO, Litwiniuk w mieście, Mironiuk w powiecie
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA W sobotę 23 października Platforma Obywatelska przeprowadzała wybory wewnętrzne. Spośród trzech kandydatów: Stanisława Żmijana, Grzegorza Nowakowskiego i Piotra Górskiego wybierano szefa partii w woj. lubelskim. Na Żmijana oddano 342 głosy, drugi był Górski (81), a trzeci Nowakowski (58). Znamy także szefów miejskich i powiatowych struktur partii.

Stanisław Żmijan, były poseł PO, który obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Międzyrzec Podlaski, zajmie miejsce Krzysztofa Żuka. Prezydent Lublina zrezygnował z walki o tę funkcję. Wybory kilka dni wcześniej przeprowadzono także w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim. Szefem struktur PO w mieście został prezydent Michał Litwiniuk, a wiceprzewodniczącymi: Anna Stolarczuk, szkoleniowiec i szefowa Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stanisław Romanowski, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w UM, oraz Robert Woźniak, wiceprzewodniczący Rady Miasta. Sekretarzem będzie Wojciech Sosnowski, a skarbnikiem – Konrad Afaltowski. W zarządzie znaleźli się także: Stefan Karasiński, Jarosław Dubikowski, Halina Stasiewicz, Agnieszka Dzwonnik, Krzysztof Trochimiuk i Wojciech Chilewicz.

W powiecie bialskim przewodniczącym został Andrzej Mironiuk, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu UM Międzyrzec Podlaski. Władze w całej partii przejął natomiast Donald Tusk, który już wcześniej zastąpił Borysa Budkę i pełnił jego obowiązki.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: