Zmiany w kierownictwie miejskich spółek

Zmiany w kierownictwie miejskich spółek
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Na posiedzeniu rady nadzorczej spółki miejskiej ZPH Zieleń powołany został nowy prezes. To Konrad Afaltowski, który wcześniej pracował już w spółce. Nową twarzą jest natomiast Agnieszka Baczyńska, która zastąpi prezesa Wod-Kan Janusza Bystrzyńskiego. Odwołano także wiceprezesa Ernesta Jaroszka.

 

15 marca odbyło się posiedzenie rady nadzorczej w ZPH Zieleń Sp. z o.o., która odwołała odchodzącą na emeryturę Halinę Stasiewicz ze stanowiska prezesa spółki. Na jej miejsce powołano pochodzącego z Białej Podlaskiej Konrada Afaltowskiego. To magister ekonomii, absolwent Collegium Mazovia w Siedlcach. Ukończył także Collegium Humanum w Warszawie (kierunek studiów: executive master of business administration, MBA). Dotychczas zajmował w spółce stanowisko kierownicze, a wcześniej zdobywał doświadczenie prowadząc własną działalność gospodarczą oraz będąc pracownikiem administracji publicznej. Przed zatrudnieniem w ZPH Zieleń był prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Terebelska II w Białej Podlaskiej. Odchodząca prezes Halina Stasiewicz będzie pełniła funkcję prezesa do końca marca.

– Bardzo dziękuję Halinie Stasiewicz za jej wkład w działalność naszej spółki, za dzielenie się doświadczeniem i za dobrą, efektywną i zawsze owocną współpracę – komentuje prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Tego samego dnia odbyło się posiedzenie rady nadzorczej w spółce Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan, która odwołała ze stanowiska prezesa Janusza Bystrzyńskiego oraz wiceprezesa Ernesta Jaroszka. Na tym samym posiedzeniu na nowego prezesa firmy rada wybrała Agnieszkę Baczyńską, która objęła swoje stanowisko 16 marca. Zarząd spółki będzie od tego dnia jednoosobowy.

Co wiemy o nowej prezes? Baczyńska jest bialczanką, absolwentką wydziału inżynierii środowiska na Politechnice Warszawskiej, Instytutu Zaopatrzenia w Wodę i Budownictwa Wodnego. Po ukończeniu studiów pracowała we wszystkich obszarach dotyczących instalacji inżynieryjnych. Przez ostatnich osiem lat reprezentowała swoich pracodawców na około 23 budowach w całej Polsce, gdzie pełniła rolę m.in. kierownika robót.

Jej głównymi zadaniami były organizacja i nadzorowanie prawidłowego przebiegu prac tych instalacji. Zapytana o najcenniejsze doświadczenia zawodowe, wylicza: – Plac Unii Lubelskiej w Warszawie, czyli kompleks biurowo-handlowy o powierzchni 56 800 mkw., składający się z trzech budynków rozdzielonych pasażami przykrytymi szklanym dachem o powierzchni ponad 2000 mkw. Najwyższy z budynków to 90-metrowa wieża. Praca przy tym projekcie to prawie dwuletnia szkoła życia i zawodu. Z kolei budowa magazynu centralnego Leroy Merlin o powierzchni 123 600 mkw. w Piątku w województwie łódzkim to także niezwykłe wyzwanie. Obiekt należy do grupy największych magazynów w Polsce.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy