Zmiany na stanowisku dyrektora bialskiego szpitala. Z posadą żegna się Dariusz Oleński

Zmiany na stanowisku dyrektora bialskiego szpitala. Z posadą żegna się Dariusz Oleński

BIAŁA PODLASKA Według nieoficjalnych informacji, po wielu latach kierowania Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, Dariusz Oleński odchodzi ze stanowiska.

Pod zarządem Oleńskiego, placówka dynamicznie się rozwijała i podnosiła jakość oferowanych świadczeń poprzez nowe inwestycje. W 2018 r. oddano do użytku innowacyjny Ośrodek Opieki Medycznej – „Domowy Szpital”. Obecnie realizowany jest projekt „Bialskiej Onkologii” wart ponad 60 mln zł.

W kierowanym przez Oleńskiego szpitalu w latach od 2004 do 2014 nastąpił wzrost przychodów z około 38 milionów w 2004 roku, do około 130 milionów 2014 roku. Placówka zdobyła tytuł Symbolu Nowoczesnych Usług Medycznych. Została również liderem rankingu „Bezpieczny Szpital”, zajmując pierwsze miejsce w Polsce.

PiS wymienia kadrę kierowniczą?

Bialski szpital podlega pod Urząd Marszałkowski w Lublinie. Po tym, jak w jesiennych wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w województwie lubelskim, wymiana kadr w podlegających marszałkowi placówkach i instytucjach była tylko kwestią czasu. Po wyborach zatrudnienie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym znalazł były wiceprezydent miasta, Adam Chodziński, który 15 marca został zastępcą dyrektora.

Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie nowym dyrektorem. Czekamy na oficjalne oświadczenie szpitala. Więcej informacji wkrótce.

(sb)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: