Zmiany na stanowiskach dyrektorów w bialskiej oświacie

Zmiany na stanowiskach dyrektorów w bialskiej oświacie

BIAŁA PODLASKA W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów kilku placówek oświatowych w mieście. Nowych szefów będą miały m.in. Przedszkole Samorządowe nr 3 oraz Zespół Szkół Specjalnych.

Wśród placówek, które po rozstrzygnięciu konkursów będą kierowane przez nowych dyrektorów, jest Przedszkole Samorządowe nr 3. Obecna dyrektor Stanisława Sałamach po 10 miesiącach pełnienia tej funkcji zrezygnowała z dalszego zarządzania jednostką. – W konkursie wystartowały dwie osoby. Wygrała Ewa Gomułka-Dąbrowska. Funkcję obejmie 1 lipca – informuje Henryk Grodecki, naczelnik wydziału edukacji UM.

W SP nr 3 obecna dyrektor Marta Cybulska-Demczuk odchodzi na emeryturę, a jej miejsce od 1 września zajmie Barbara Wojarnik. Zmianę na stanowisku dyrektora przejdzie również SP nr 4, którą obecnie szefuje Mariola Petru. Jedynym kandydatem była Jolanta Mazuruk, obecna wicedyrektor placówki.

Na emeryturę wybiera się również Barbara Trochimiuk, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. Tu po wygranym konkursie placówka pokieruje Małgorzata Bielecka, obecna wicedyrektor ZSS. Przed odejściem szefowa ZSS przeprowadziła w placówce niemały remont. Krótka rozmowa z odchodzącą dyrektor znajduje się na str. 2.

Los Barbary Trochimiuk podzieli także Małgorzata Kaczmarczyk, której kadencja kończy się za rok, jednak zdecydowała o odejściu na emeryturę. Konkurs na stanowisko dyrektora II LO im. E. Plater, ze względu na niewystarczającą liczbę głosów, nie został rozstrzygnięty. Stanęli w nim obecny wicedyrektor Andrzej Sikona oraz były dyrektor I LO im. J.I. Kraszewskiego Przemysław Olesiejuk.

Grodecki w ubiegłym tygodniu informował o wynikach konkursu, jednocześnie dodając, że teraz należy czekać na powołania przez prezydenta miasta.

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Kaczmarczyk - dyrektor Platerki, Mariola Petru - dyrektor SP nr 4,  Barbara Trochimiuk - dyrektor ZSS, Marta Cybulska-Demczuk - dyrektor SP nr 3

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 15

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: