Żłobek gotowy, czekają na dzieci

Żłobek gotowy, czekają na dzieci
fot. UM Biała Podlaska

Miejski żłobek czeka już na dzieci. Filia jest już gotowa po remoncie

Filia miejskiego żłobka czeka już na maluchy, na miejscu wykonywane są ostatnie prace remontowe. Jasne, przestronne pomieszczenia wraz z wyposażeniem zostały przygotowane w zaledwie kilka miesięcy.

Całość inwestycji szacowana jest na około 1,5 mln zł. Ponad 1 mln zł miasto otrzymało od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Filia zlokalizowana jest przy ulicy Leszczynowej i zapewni 70 dodatkowych miejsc dla najmłodszych mieszkańców miasta. Chętnych do zapisania swoich pociech było jednak więcej.

– Matki mają możliwość powrotu do pracy. Chcą do niej wracać, polityka prorodzinna bardzo prężnie działa w naszym mieście. Stąd też zainteresowanie żłobkiem jest bardzo duże. Myślimy o zwiększeniu liczby miejsc w naszej placówce o około 20-30, tak aby wszyscy rodzice mieli możliwość bezpiecznego powrotu do pracy z tym komfortem, że dzieci zostaną pod opieką – mówiła nam niedawno dyrektor Agnieszka Kulicka.

Na finiszu są prace związane z remontem sal dla dzieci, które rozpoczną tam swój pobyt we wrześniu tego roku. W świeżo wyremontowanym budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 powstało: 9 sal lekcyjnych, 2 toalety, 3 pomieszczenia administracyjne i korytarz. Łącznie blisko 1 tys. mkw powierzchni. Aktualnie trwa wyposażanie pomieszczeń. Wykonawcą inwestycji była bialska firma BialBud.

Jeszcze w czerwcu dyrektor informowała nas, że obecna, pracująca w żłobku przy ul. Janowskiej kadra, została podzielona na dwa zespoły, tak aby część doświadczonych pracowników przeszła do nowej placówki. Do nowego żłobka zatrudnionych zostało 8 opiekunek. Kadrę uzupełniono też przy ul. Janowskiej. W filii żłobka utworzone zostaną 3 grupy: najmłodsza, średnia oraz dla dzieci najstarszych, które po roku opuszczą placówkę i będą kontynuowały edukację w przedszkolu.

W tym tygodniu odbywają się dni adaptacyjne i spotkania z rodzicami, bo do rozpoczęcia roku szkolnego zostało już zaledwie kilka dni.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy