Zjazd absolwentów najstarszych bialskich liceów

Zjazd absolwentów najstarszych bialskich liceów

Już w ten weekend odbędzie się od dawna zapowiadany IX Zjazd Absolwentów I LO im. J.I. Kraszewskiego i II LO im. E. Plater. Jak dotąd zapisało się ponad tysiąc osób, a prawdopodobnie kolejnych 500 osób przyjdzie tylko na część oficjalną oraz na spotkanie z kolegami i koleżankami.

Organizowany co dziesięć lat zjazd zaczyna się w piątek 14 września. Już od godziny 12 będzie można zwiedzać szkoły, będą punkty rejestracji absolwentów, punkty informacyjne, gdzie będzie można odbierać tzw. pakiety (z książką o swojej szkole, płytą z filmem, długopisem, smyczą oraz identyfikatorem). Od godz. 17 zaplanowano spotkanie integracyjne w Zespole Dworsko-Parkowym w Roskoszy.

– W związku z tym, iż kilku naszych absolwentów zgłosiło chęć zaprezentowania się na scenie ze swoimi zespołami, przygotowaliśmy koncert „Absolwenci-Absolwentom”. Mamy nadzieję, że zarówno soliści, jak i całe zespoły wokalno-muzyczne nie tylko przypomną się w repertuarze z lat szkolnych, ale może zaprezentują się w zupełnie nowym, specjalnie przygotowanym na to niezwykłe spotkanie. Będzie poczęstunek w formie grillowej, stoliki, namioty w razie deszczu. Dla wszystkich uczestników, którzy będą mieli identyfikatory, przewidzieliśmy bezpłatne przejazdy autobusami, które będą kursowały spod LO im. Kraszewskiego do Roskoszy. W pakiecie będzie podana szczegółowa trasa, jakby ktoś chciał się dosiąść po drodze. Autobusy będą kursowały w godzinach od 16.30 do 23.00 co pełną godzinę, a wracały od 17.00 do 23.30, też co godzinę – informuje Karol Sudewicz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IX Zjazdu Absolwentów.

W sobotę 15 września o godz. 10 odprawiona zostanie msza św. w kościele pw. św. Antoniego. Po niej absolwenci i zaproszeni goście zatrzymają się obok epitafium przy klasztorze św. Antoniego, a potem przejdą pochodem, z towarzyszeniem orkiestry, ulicą Jatkową na plac Wolności, pod Ścianę Straceń, gdzie złożone zostaną kwiaty przy tablicy poświęconej pamięci ofiar II wojny światowej. – Następnie pójdziemy przed pomnik J.I. Kraszewskiego przy ul. Warszawskiej, po drodze oddając hołd ofiarom zbrodni katyńskiej przy tablicy wmurowanej na ścianie frontowej budynku I LO im. J.I. Kraszewskiego. O godzinie 12 na dziedzińcu I LO rozpocznie się część oficjalna, przemówienia, wręczenie kwiatów najstarszym absolwentom i krótka część artystyczna – zapowiada Sudewicz.

Potem, około godz. 14, będą spotkania klasowe, zwiedzanie szkół, miejsc pamięci. O 15.30 zacznie się część sportowa, czyli mecze towarzyskie różnych roczników w salach gimnastycznych swoich szkół. Do wieczora będzie czas na luźne spotkania, a o godzinie 19 zaczynie się bal absolwentów w hali sportowej AWF przy ul. Marusarza 8, przewidziany na 800 osób. Zabawa potrwa do trzeciej nad ranem. Nowością będzie specjalna oddzielna sala dla osób starszych, bez głośnej muzyki, gdzie będzie można posiedzieć i porozmawiać.

W niedzielę 16 września zaplanowano jeszcze spotkania z wychowawcami i nauczycielami, zwiedzanie szkół i kościoła św. Anny, wycieczkę do Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, zwiedzanie miasta oraz wycieczkę do Stadniny Koni w Janowie Podlaskim.

Jacek Korwin

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: