Zebrali podpisy za miejskim programem in vitro

Zebrali podpisy za miejskim programem in vitro

BIAŁA PODLASKA Czy w Białej Podlaskiej ruszy miejski program in vitro? Takiego wsparcia dla par zmagających się z problemem niepłodności chce Inicjatywa Polska. W piątek 21 maja jej przedstawiciele złożyli w Urzędzie Miasta projekt uchwały wraz podpisami osób popierających ten pomysł.

Projekt uchwały miejskiego programu in vitro poparło swoimi podpisami blisko 600 osób. Zakłada on możliwość sfinansowania leczenia niepłodności pięciu parom. Pomysł Inicjatywy Polskiej wspiera także Riad Haidar, poseł Koalicji Obywatelskiej i lekarz neonatolog. – Chodzi o rozpropagowanie i refundację zapłodnienia metodą in vitro przez miasto i Radę Miasta Biała Podlaska. To jest daleko idący projekt, który ma służyć osobom, które chciałyby mieć potomstwo, a z różnych powodów medycznych nie są w stanie tego dokonać. Metoda jest oparta na zasadach nauki i na przesłankach konstytucyjnych – mówi poseł Haidar.

Parlamentarzysta przypomina, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i PSL funkcjonował ogólnokrajowy program umożliwiający sfinansowanie parom leczenie niepłodności metodą sztucznego zapłodnienia. I dzięki temu urodziło się wtedy ponad 22 tys. dzieci.

tekst Monika Pawluk/foto Karolina Hołownia

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 21 na: https://eprasa.pl/news/podlasianin

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy