Zbierają pieniądze na leczenie ojca

Zbierają pieniądze na leczenie ojca

BIAŁA PODLASKA Patrycja Sadowa-Ladwiniec wraz z siostrą uruchomiły zbiórkę pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia swojego ojca. Każdy może przyłączyć się do akcji, link podajemy poniżej.

 

„Pod koniec marca przebywając w Belgii, niespodziewanie nasz Tato doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Po trzy godzinnym oczekiwaniu w ciężarówce na przyjazd pogotowia, został przetransportowany do Uniwersyteckiego szpitala Gent w Gandawie” – czytamy w opisie zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Diagnoza jaką usłyszał ojciec bialczanek to udar niedokrwienny mózgu. Po jej wysłuchani rodzina podjęła decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do Polski. Najpierw jednak podjęte zostały kroki, by jego stan się polepszył.

Córki wspominają ten czas jako trudny i ciężki. „Zdecydowano o przeprowadzeniu angioplastyki balonowej, ponieważ doszło do hipoperfuzji tętnicy. Naczynie choć nie do końca udrożnione dobrze zabezpieczone. Po kilku dniach względnie stabilnego stanu zdrowia, pozwolono nam przetransportować tatę do Polski. Największym problemem była ogromna bariera językowa. W szpitalu mało osób posługiwało się językiem angielskim, personel szpitala mówił w języku flamandzkim. Los postawił nam jednak na drodze ludzi o wielkich sercach, którzy pomogli nam w kontakcie ze szpitalem.

Zorganizowaliśmy prywatny specjalistyczny transport medyczny, zdaniem lekarza była to najbezpieczniejsza opcja dla bialczanina. Nie było szans na przewiezienie w ramach NFZ. Teraz potrzebne są pieniądze na pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym, który – aby uzyskać jak najlepsze efekty – powinien potrwać ok 12 tygodni.

Aby wesprzeć jego dalsze leczenie potrzeba ok 50 tys. zł, na razie na koncie jest ok 4 tys.

Zrzutkę można znaleźć pod linkiem:

https://zrzutka.pl/wjpg6d?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR2CpzpE5_93_8_MBGpEUM093IX492_8uxnE9z1JQs4wNuRyNqG-Hx7AWXs

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: