Zapłacimy za parkowanie w centrum miasta?

Zapłacimy za parkowanie w centrum miasta?

BIAŁA PODLASKA Trwa budowa parkingu naprzeciwko Urzędu Miasta. Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że auta bezpłatnie będzie można tam zostawiać tylko na jakiś czas, a dłuższe parkowanie będzie płatne. Pojawia się coraz więcej postulatów, aby w mieście było więcej płatnych parkingów.

Na naszym portalu www.podlasiak.info.pl ogłosiliśmy niedawno sondę, w której zapytaliśmy, czy w Białej Podlaskiej powinna powstać strefa płatnego parkowania. Głosów na "tak" było 37 proc., a na "nie" – 63 proc.

Tymczasem na profilu facebookowym prezydenta Dariusza Stefaniuka, pod postem dotyczącym postępów w pracach nad budową parkingu naprzeciwko magistratu, pojawiło się kilka komentarzy w sprawie płatnego parkowania. Internauci postulują o to, bo jak piszą, "zaparkowanie w centrum graniczy z cudem".

Jak zapatruje się na to prezydent? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. – Będziemy wsłuchiwać się w opinie mieszkańców na temat funkcjonowania tego i innych parkingów, aby jeszcze lepiej i skuteczniej odpowiadać na potrzeby kierowców – zapowiada Stefaniuk. – Cieszy zainteresowanie mieszkańców ważnymi tematami miasta. Otrzymujemy dużo głosów od przedsiębiorców i bialczan, którzy wskazują na takie rozwiązania w centrum Białej Podlaskiej. Parking powstający przed magistratem będzie stworzony przede wszystkim z myślą o interesantach Urzędu Miasta. Aby umożliwić rotację miejsc, bezpłatny postój będzie możliwy tylko do określonego czasu. To nowe rozwiązanie, którego wcześniej nie praktykowano.

Postulat związany z płatnym parkowaniem w centrum nie jest nowością, kilkakrotnie był już poruszanych podczas sesji Rady Miasta. Gdzie takie płatne strefy parkowania mogłyby się znaleźć? Radny proponuje chociażby odcinek ul. Janowskiej od ul. Prostej w stronę placu Wolności, ale wskazuje też na odcinki kilku ulic, gdzie takie strefy można byłoby utworzyć.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 11 od 22 maja

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy