Za SAS-em będzie piękne przedszkole

Za SAS-em będzie piękne przedszkole

BIAŁA PODLASKA Jeszcze niedawno mieścił się tam sklep z artykułami dla dzieci, a już niedługo – w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski – rozpocznie się remont i przeniesie się tam Przedszkole Samorządowe nr 6. Chodzi o budynek przy ul. Łomaskiej 2d.

Obecnie PS nr 6 mieści się w niemal stuletnim budynku przy ul. Łomaskiej, gdzie siedzibę ma również oddział Muzeum Południowego Podlasia. – Budynek ma swój wiek, ale staraliśmy się, aby było tu naszym dzieciom dobrze. Regularnie przeprowadzamy remonty – mówi dyrektor Marzenna Andrzejuk. To jedyne miejskie przedszkole w tej części miasta. Jeszcze kilka lat temu za torami (jadąc od centrum miasta) zlokalizowana była placówka przedszkola publicznego. Obecnie mieści się tam przedszkole prywatne.

Osiedle jest jednak spore i nie brakuje tu maluchów w wieku przedszkolnym. Do tego dochodzą dzieci spoza rejonu. Jak mówi dyrektor PS nr 6, zainteresowanie przedszkolem jest spore i korzystają z niego także dzieci z innych, oddalonych sporo od Łomaskiej części miasta.

Niebawem rozpocznie się przeprowadzka. Nowa siedziby powstanie po przebudowie i rozbudowie, wraz ze zmianą sposobu użytkowania, istniejącego parterowego budynku o funkcji handlowej przy ul. Łomaskiej 2d.

– Placówka jest przewidziana dla 125 dzieci. Będzie pięć sal, dla 25 przedszkolaków każda. W budynku powstaną ponadto: gabinety logopedyczno-medyczny oraz intendentki, przestronna szatnia, kuchnia, jadalnia oraz pomieszczenia techniczne. Budynek będzie w całości dostosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik Urzędu Miasta.

Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu, w tym utworzenie placu zabaw, chodników, terenów zielonych, budowę miejsc parkingowych oraz wyznaczenie miejsca do gromadzenia odpadów stałych. Przebudowana zostanie również kanalizacja sanitarna. Planowana jest rozbiórka części obiektu w narożniku południowo-zachodnim oraz częściowa rozbiórka wschodniej części budynku. Przebudowany zostanie układ ścian wewnętrznych oraz północna połać dachowa, żeby zwiększyć wysokość pomieszczeń w obiekcie. Projektuje się przebudowę układu dojść pieszych oraz utworzenie trzech placów wejściowych przed budynkiem: od ul. Łomaskiej (od strony północnej), od ul. Sidorskiej oraz od strony zachodniej.

Cały artykuł dostępny w aktualnym – papierowym i aktualnym „Podlasianin” https://eprasa.pl/news/podlasianin

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy