Z kamerą w szpitalu

Z kamerą w szpitalu

Wziął i podpisał. Mowa o prezydencie Najjaśniejszej i o ustawie rekompensującej straty abonamentowe mediów publicznych w kwocie prawie 2 miliardów złotych rocznie. Co prawda mam straszny problem używaniem obu tych członów, bo np. TVP coraz dalej jest od pojęć „media” i „publiczne”, ale dla usprawnienia takiego pojęcia będę tu używał.

2 mld rocznie to naprawdę góra pieniędzy. Ciężko ją w ogóle objąć rozumem, zwłaszcza że trzeba ją pomnożyć przez 5, bo tyle tak naprawdę obywatele wyłożą na państwową tubę propagandową. A na co to ma pójść? Podobno na misję. A jaka to misja? Ano Zenki, programy obrażające i hejtujące wszystko, co nie jest PiS-em, chrześcijańskie czy uznane za prawidłowe przez Wodzów Narodu.

Opozycja sejmowa chciała przekazać te pieniądze na leczenie onkologiczne, ale Zjednoczona Prawica wolała telewizję polityczną (nazwana tak z rozpędu przez samego prezesa Jacka Kurskiego w jednym z wywiadów). Widocznie lepiej jest mówić w szklanym okienku o sukcesach polskiej medycyny niż faktycznie wesprzeć ją dodatkowymi pieniędzmi. Co ciekawe, za przepompowaniem kolejnych miliardów w propagandowy eter był poseł Dariusz Stefaniuk. Poseł z PiS jest członkiem Rady Społecznej bialskiego szpitala, a bialski szpital jest w trakcie budowy oddziału onkologicznego. No cóż. Poseł Stefaniuk nie zauważył, że te pieniądze w regionie mogą się przydać. Ale co tam. Ważniejsze niż chorzy wyborcy jest to, by naciskać wskazane przez partię przyciski w trakcie głosowań. Dla czystej przyzwoitości mógł się chociaż wstrzymać albo zatrzasnąć się w toalecie.

Media polityczne, żeby wyjść z twarzą, postanowią pewnie pokazać, jak to są bliskie krzywdzie ludzkiej i przytulą swoimi nowymi produkcjami biednych pacjentów na oddziałach onkologicznych. Nowe programy mają krążyć wokół tematyki medycznej, by wyborca miał świadomość, że te 2 miliardy poszły jednak na zdrowie. I tak już niedługo mogą powstać programy „Jaka to bakteria”, „Salowa szuka męża” czy „Z cewnikiem przez świat”. TVP może rozważyć też większe i ambitniejsze produkcje, takie jak „Master Chirurg Junior”, w którym dzieci do lat 10 będą popisywać się umiejętnościami wycinania woreczków robaczkowych, czy olbrzymia produkcja serialowa „M jak Marskość Wątroby”. Wszystko oczywiście polane Zenkiem pod każdą postacią ze swoim najnowszym hitem „Przez Twe oczy przeszczepione”. Każdy chory będzie wdzięczny za takie programy i może nawet się uśmiechnie. W przerwie walki o życie…

Prorok Marian Codzienny

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: