Wypadek na przejeździe kolejowym pod Piszczacem

Wypadek na przejeździe kolejowym pod Piszczacem

GMINA PISZCZAC Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Popiel. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW zderzył się z pociągiem. Do zdarzenia doszło przy podniesionych rogatkach.
Do tego groźnego zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Popiel. Po godz. 8:30 dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został, iż na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem sieciowym. – Autem kierował 53-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas podniesionych rogatek. Jak wykazało badanie na zawartość alkoholu w organizmie, zarówno motorniczy 54-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska jak i kierujący samochodem osobowym, byli trzeźwi – informuje Barbara Salczyńsk-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białęj Podlaskiej.
Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.
– Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest zobowiązany upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona – dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: