WYBORY: Tak głosowaliśmy w gminach

WYBORY: Tak głosowaliśmy w gminach

BIAŁA PODLASKA

W gminie Biała Podlaska najwięcej głosów zebrał obecny wójt Wiesław Panasiuk (PSL), w 12 z 15 komisji zdobył 2005 głosów. To blisko 42,5 proc. głosów, więc czeka nas druga tura z Kamilem Paszkowskim (1100 głosów – 25,1 proc.). Na kolejnych miejscach są Konrad Gąsiorowski (748 głosów – 19 proc.) i Edyta Sweklej (553).

DRELÓW

72,15 proc. głosów uzyskał Piotr Kazimierski. Obecnego wójta gminy Drelów w wyborach poparło 1632 mieszkańców. Jego przeciwnik Sławomir Bogucki (PiS) uzyskał 27,85 proc.

JANÓW PODLASKI

Druga tura czeka nas w gminie Janów Podlaski. Zmierzą się w niej Leszek Chwedczuk (Odnowa Dla Janowa), były dyrektor gimnazjum w Janowie Podlaskim, obecnie nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych, który zdobył 31 proc. głosów, oraz przedsiębiorca Karol Michałowski (Janów Nowych Szans) – 23 proc.

KONSTANTYNÓW

W cuglach wygrał w gminie Konstantynów dotychczasowy wójt Romuald Murawski (PSL). Uzyskał aż 67,95 proc. głosów. Jego kontrkandydatka Ewa Koziara (PiS) dostała 32,05 proc. poparcia, tj. o 6 procent mniej niż cztery lata, kiedy to też starała się o ten urząd.

LEŚNA PODLASKA

Bez zmian także na stanowisku włodarza gminy Leśna Podlaska. Mieszkańcy oddawali głosy tylko na jednego kandydata, obecnego wójta Pawła Kazimierskiego. W plebiscycie Kazimierski uzyskał 81,75 proc. głosów na "tak", a 18,25 proc. głosujących nie poparło wójta. Frekwencja wyniosła 50,03 proc.

ŁOMAZY

W gminie Łomazy na wójta kandydowały dwie osoby. Jerzy Czyżewski ponownie zdobył większą liczbę głosów (na 24 800 mieszkańców ok. 70 proc., a na Wiesława Bańkowskiego zagłosowało około 30 proc. mieszkańców).

MIĘDZYRZEC PODLASKI

W gminie Międzyrzec Podlaski drugą kadencję na stanowisku wójta zasiadać będzie Krzysztof Adamowicz. W głosowaniu poparło go ponad 3398 (79,43 proc.) mieszkańców. Jego kontrkandydatem był Radosław Klekot (PiS), zdobył 880 głosów (20,57 proc.). Frekwencja wyniosła 53,09 proc.

PISZCZAC

W gminie Piszczac ogromną przewagę zdobył Kamil Kożuchowski (KWW "Wspólnie z Wami"). Obecny włodarz, który ma za sobą jedną kadencję, otrzymał 88,49 procent głosów. Jego kontrkandydatem był startujący z własnego komitetu Andrzej Kopystyński, który otrzymał 11,51 procent głosów.

ROSSOSZ

W gminie Rossosz kolejną, ósmą już kadencję, rozpocznie Kazimierz Weremkowicz. Z danych, które podał nam w poniedziałek w głosowaniu, w którym był jedynym kandydatem, zdobył 863 głosy "za" i 133 "przeciw".

SŁAWATYCZE

Grzegorz Kiec jest jedynym dotychczasowym wójtem z powiatu bialskiego, który przegrał w pierwszej turze wyborów samorządowych. Wójt, który rządził gminą od czterech lat, zdobył 590 głosów. Jego kontrkandydat Arkadiusz Misztal, obecnie sekretarz gminy Piszczac, uzyskał 624 głosy.

TERESPOL

Wójtem gminy został startujący z własnego komitetu Krzysztof Iwaniuk, który otrzymał 1952 głosy, uzyskując 65 procent poparcia. Pozostałe 35 procent głosów oddano dla kontrkandydata Łukasza Draguna (KWW Razem dla Gminy Terespol).

WISZNICE

Wójtem gminy Wisznice kolejną kadencję zostanie Piotr Dragan. Obecny wójt w boju o stanowisko włodarza nie miał przeciwnika. Mieszkańcy poparli jego kandydaturę w plebiscycie.

ZALESIE

Druga tura wyborów szykuje się w gminie Zalesie. Mieszkańcy chętnie wzięli udział w głosowaniu, frekwencja w gminie wyniosła 63 procent. Największe poparcie otrzymał ubiegający się o reelekcję obecny wójt Jan Sikora (PSL). Zagłosowało na niego 1081 osób. O urząd ubiegali się również Krzysztof Żuk (KWW Nowa Jakość), który otrzymał 576 głosów, i Zenon Iwanowski (PiS), przy którego nazwisku krzyżyk postawiły 594 osoby. I właśnie Iwanowski będzie rywalizował z obecnym włodarzem w drugiej turze.

Komentarze kandydatów znajdziesz w papierowym wydaniu tygodnika nr 33 oraz na eprasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: