Wszystkie ręce na pokład. Wsparcie płynie także od przedsiębiorców

Wszystkie ręce na pokład. Wsparcie płynie także od przedsiębiorców
fot. Rzeczpospolita

BIAŁA PODLASKA Prawie każdego dnia Urząd Miasta organizuje przewóz potrzebnych produktów na przejścia graniczne i na teren Ukrainy. Odbywa się to przy zaangażowaniu MOPS i wolontariuszy z różnych miejskich organizacji i instytucji. Nieoceniona jest pomoc przedsiębiorców.

Materiały pierwszej potrzeby to też leki i środki opatrunkowe. Ich zakup sfinansowały podmioty zgrupowane w Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej współpracującej w zakresie pomocy z prezydentem Michałem Litwiniukiem. Od razu są transportowane na przejścia graniczne.

– Działania prezydenta, obok bieżącej pracy, są skoncentrowane na pomocy uchodźcom. Staramy się tak organizować naszą pracę, by godzić ją z niesieniem wsparcia. Razem ze współpracownikami pracownikami Urzędu Miasta i naszych instytucji jeździmy do osób, które już są w naszym mieście, by wiedzieć, jaka jest sytuacja, czego potrzebują, żeby reagować na bieżąco. Obecnie spotkania z przybyłymi to też jeden ze stałych punktów codziennej pracy prezydenta Michała Litwiniuka – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy UM.

A naczelnik gabinetu prezydenta Wojciech Sosnowski dodaje: – W tym tygodniu dwukrotnie jeździłem na przejście graniczne, by dostarczyć zarówno pakiety żywności, przygotowywane przez nauczycieli, pracowników i uczniów z warsztatów naszego Ekonomika, jak też lekarstwa, koce – wszystko to, co teraz jest tam potrzebne. To wszystko w ramach pomocy humanitarnej, którą organizuje prezydent. Wszystkie ręce na pokład – zespół MOPS i innych naszych instytucji jest zmobilizowany i właściwie przez większość doby działamy, by to wsparcie było jak najlepiej zorganizowane. Na granicy widać szczególnie, jak w soczewce, jak duża jest chęć pomocy polskich miast i miejscowości. Ogromne wrażenie robi też zaangażowanie wolontariuszy, których tam spotykam, Straży Granicznej. Będziemy tam jeździć tak długo, jak długo ta pomoc będzie potrzebna.

Transporty z Białej Podlaskiej organizują wraz z Urzędem Miasta organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i przedstawiciele firm oraz prywatni przedsiębiorcy.

Ta ogromna fala pomocy to obecnie jeden z wiodących tematów wszystkich mediów – ogólnopolskich i lokalnych. Także i my staramy się relacjonować dla Państwa prowadzone akcje i zapowiadać je z wyprzedzeniem, by wszyscy zainteresowani mogli wziąć w nich udział.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy