Wschodni Kongres Motocyklowy w kwietniu

Wschodni Kongres Motocyklowy w kwietniu

Sezon motocyklowy zbliża się wielkimi krokami, motocykliści niebawem wyruszą po zimie na ulice miast i regionu. Zdzisław Kozłowski (na zdjęciu) zachęca do udziału w kongresie i rozmowy o bezpieczeństwie podczas jazdy

BIAŁA PODLASKA Zbliża się pierwszy we wschodniej Polsce kongres motocyklowy, którego głównym celem jest przygotowanie motocyklistów do bezpiecznego korzystania z dróg oraz omówienie problemów związanych z działalnością polskich klubów motocyklowych.

Organizatorem Wschodniego Kongresu Motocyklowego pod hasłem "Bezpieczni na drodze" jest Klub Motocyklowy Grom w Białej Podlaskie, a wsparcia udziela Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Lublinie i Automobilklub Bialskopodlaski.

Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 11, a już godzinę później uczestnicy wezmą udział w pierwszym panelu – "Bezpieczeństwo motocyklisty na polskich drogach". Omówione zostaną takie zagadnienia jak: stan bezpieczeństwa motocyklistów na polskich drogach, motocykliści sprawcami wypadków drogowych (okoliczności, przyczyny i skutki), motocykliści ofiarami wypadków (sprawcy, okoliczności, przyczyny i skutki), osobowe i rzeczowe skutki wypadków motocyklowych, środki i sposoby zapobiegawcze ("Bezpieczny motocyklista") czy zasady postępowania na miejscu wypadków motocyklowych.

W godz. 14-15 planowana jest przerwa, a po niej rozpocznie się drugi panel – "Polskie kluby motocyklowe". Organizatorzy przygotują w nim i omówią m.in. rodzaje klubów i przynależność klubową, zasady rejestracyjno-ewidencyjne, działalność i współpracę klubową, obowiązki i problemy klubowe, organizację imprez i przejazdy grupowe oraz ochronę prawną.

– Finałową częścią Kongresu będą wnioski i propozycje zmierzające do radykalnej poprawy bezpieczeństwa osobistego i drogowego polskich motocyklistów – zapowiada Zdzisław Kozłowski, prezes honorowy klubu Grom. I zaprasza do uczestnictwa kluby motocyklowe i motocyklistów niezrzeszonych. Bliższe informacje pod nr. tel. 732 816 080, e-mail: passat_grom@wp.pl.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: