"Wrota Wolności" w Kobylanach

"Wrota Wolności" w Kobylanach

GMINA TERESPOL Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach zaprasza do udziału w siódmej edycji Letniego Festiwalu Biegów "Wota Wolności", który odbędzie się 15 września przy Prochowni w Kobylanach. Impreza skierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i starszych amatorów biegania, czy zawodowych biegaczy.

Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W sąsiedztwie "mety" znajduje się pomnik "Wrota Wolności" składający się z trzymetrowego fragmentu muru berlińskiego - symbolu podziału Europy - oraz wmurowanej cegły ze Stoczni Gdańskiej, kolebki "Solidarności". Przesłaniem wydarzenia jest łączenie, integracja i wzajemny dialog pokoleń w myśl słów Jana Pawła II: "Solidarność - to znaczy: jeden i drugi, a więc nigdy: jeden przeciwko drugiemu". Kilka dystansów pokonuje co roku kilkuset biegaczy. Bieg finałowy liczy 10 km.

Jednak Letni Festiwal Biegów to nie tylko impreza sportowa. Ze względu na swój charakter i liczne atrakcje towarzyszące jest jednocześnie imprezą integrującą mieszkańców, a także okazją do spotkań i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: