Wręczono Nagrody Biznesowe: Prezes Budomexu Eugeniusz Izdebski Przedsiębiorcą Roku Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej

Wręczono Nagrody Biznesowe: Prezes Budomexu Eugeniusz Izdebski Przedsiębiorcą Roku Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej
fot. Jacek Korwin

W sobotę 24 czerwca, podczas Bialskiego Dnia Przedsiębiorczości, po raz 11. wręczono Nagrody Biznesowe Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Uroczystość odbyła się w bialskim amfiteatrze. Widzowie obejrzeli występy artystów muzyki i kabaretu.

– Na co dzień zmartwień nam, przedsiębiorcom, nie brakuje, dlatego postanowiliśmy świętować na wesoło, słuchając fenomenalnych artystów pokroju Andrzeja Grabowskiego. Cieszy duża frekwencja, ale jeszcze bardziej raduje spora liczba zgłoszeń do wszystkich kategorii nagród Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Duch przedsiębiorczości ma się dobrze, mimo niesprzyjającego otoczenia gospodarczego, rosnących kosztów prowadzenia działalności czy dwucyfrowej inflacji. Nagrodę główną otrzymał Eugeniusz Izdebski, prezes Budomexu, ale także były prezes naszej Izby, ikona bialskich przedsiębiorców i nasz ambasador w świecie – powiedział Jarosław Łepecki, prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.

Celem wydarzenia w bialskim amfiteatrze była promocja przedsiębiorczości i kształtowanie pozytywnego wizerunku Południowego Podlasia jako dogodnego obszaru do prowadzenia działalności gospodarczej i przyjaznych rozwiązań tworzonych przez samorządy lokalne.

Nagrody wręczali: prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, przewodnicząca Kapituły Magdalena Jaworska-Kucharczuk – wiceprezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej Jarosław Łepecki, w imieniu starosty bialskiego Mariusza Filipiuka – Małgorzata Kadłubowska, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, prezes Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej, tj. Partner Nagrody – Paweł Mincewicz.

Laureaci konkursu Nagroda Biznesowa BPIG – edycja 11. – za 2022 rok (zobacz galerię zdjęć):

  1. Kategoria „Udany Start”.

Nagrodę otrzymała kwiaciarnia „W bukiet cięte” Justyna Korgul.

Kwiaciarnia „W bukiet cięte” to mikroprzedsiębiorstwo Justyny Korgul, które wystartowało w trudnym dla wszystkich 2020 roku. Miejsce to powstało z miłości do kwiatów, jako połączenie pomysłu na biznes z autentyczną pasją założycielki. Firma w ofercie ma też usługi dekorowania sal i obsługi florystycznej ślubów czy  bankietów. Dobór kwiatów i kompozycje, jakie tworzy pani Justyna, są niepowtarzalne i niespotykane na naszym rynku.

W zeszłym roku Justyna Korgul poszerzyła działalność o ekologiczną farmę kwiatową, którą uprawia ze współpracownikami. Poza tym działa na rzecz aktywizacji kobiet, organizując różnego rodzaju warsztaty rękodzieła: wicie wianków, warsztaty z makramy, z suszonych roślin, z wianków bożonarodzeniowych i wielkanocnych.

  1. Kategoria „Innowacyjna Firma”.

Nagrodę otrzymał Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o.

Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o. o. jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem, zajmującym się utrzymaniem, diagnostyką, naprawą i przeglądami wagonów towarowych, spalinowych i elektrycznych lokomotyw, kontenerów czy ciągników szynowo-drogowych w całej Polsce oraz poza granicami.

Firma jako jedyna w Polsce oferuje usługi w zakresie wypożyczalnia ciągników szynowo-drogowych i zastępczych ciągników szynowo-drogowych na czas naprawy, z możliwością dostarczenia do miejsca awarii.

Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o. stworzyła również prototyp urządzenia do prostowania ścian bocznych i czołowych kontenerów morskich i magazynowych oraz w wagonach towarowych węglarkach (złożony został wniosek do Urzędu Patentowego o rejestrację).

Przedsiębiorstwo korzysta z szeregu innych innowacyjnych i specjalistycznych urządzeń, niezbędnych w kompleksowej realizacji zleceń. Właścicielami firmy są Elżbieta i Sławomir Deniccy. 

  1. Kategoria „Lider Przedsiębiorczości”.

Nagrodę otrzymała firma Makro Food Ewa Michalak, prowadząca Gabinet kosmetologiczny Effective Med.

Makro Food Ewy Michalak to firma prowadzona od 2014 roku. Główną działalnością firmy do czasu utworzenia gabinetu kosmetologicznego Effective Med była dystrybucja i sprzedaż przypraw pod marką „Marko Food Ewa Michalak” dla zakładów mięsnych.

W 2021 roku firma otworzyła w Białej Podlaskiej gabinet kosmetologiczny Effective Med, który oferuje szeroki zakres zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z dziedziny kosmetologii oraz medycyny.

W niecałe dwa lata Ewa Michalak zbudowała dobrze prosperujący, obecnie 5-osobowy gabinet, z pokaźną bazą zadowolonych klientek i klientów oraz znaczącą społecznością online. Firma korzysta z innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii, m.in. takich urządzeń jak laserowy iniektor kwasu hialuronowego, które nie tylko gwarantują rezultaty upiększające, ale również pomagają walczyć z licznymi problemami zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” przyznano również wyróżnienie Gospodarstwu Rolnemu Łukasz Łaziuk.

Gospodarstwo prowadzi uprawę pieczarek od 2009 roku. W latach 2019-2022 zwiększyło powierzchnię uprawy o 17 064 mkw., dając finalny wynik 21 024 mkw. łącznej powierzchni uprawowej.

Zmodernizowany został również system grzewczy i chłodniczy, zamontowano pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną oraz zostały zastosowane automatyczne wózki do zbioru. Zakupiono też nowoczesne automatyczne maszyny do załadunku i wyładunku podłoża.

 

 

 

  1. Kategoria „Przedsiębiorca Roku”.

Nagrodę otrzymał Eugeniusz Izdebski prezes PW Budomex Sp. z o.o. 

Eugeniusz Izdebski to od lat ambasador bialskiej przedsiębiorczości w świecie. Jest jednym z najbardziej cenionych przedstawicieli bialskiego biznesu. Współtworzył i rozwija przedsiębiorstwo PW Budomex Sp. z o.o., które z lokalnej firmy budowlanej przekształciło się w ogólnopolską firmę deweloperską. Co dla nas niezwykle ważne, Eugeniusz Izdebski jest członkiem założycielem Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Od początku jej istnienia był wiceprezesem, a w latach 2003-2019 – prezesem BPIG.

Eugeniusz Izdebski to autentyczny pasjonat samorządu gospodarczego, o ogromnym autorytecie w środowisku przedsiębiorców i uznaniu u przedstawicieli władz samorządowo-administracyjnych. Działalność biznesową prowadzi z zachowaniem najwyższych standardów etycznych, a jego rzetelność w biznesie jest powszechnie znana w środowisku bialskich przedsiębiorców.

W kategorii „Przedsiębiorca Roku” przyznano również wyróżnienie Zenonowi Śledziowi, właścicielowi firmy Zakład Instalatorstwa Sanitarnego Zenon Śledź.

Zenon Śledź od wielu lat działa społecznie w organizacjach rzemieślniczych. Od dziesięcioleci jest członkiem Zarządu Izby Rzemieślniczej w Lublinie, podstarszym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej oraz członkiem Polubownego Sądu Koleżeńskiego przy Związku Rzemiosła Polskiego. Od roku 1978 prowadzi z sukcesami działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Instalatorstwa Sanitarnego Zenon Śledź.

 

 

 

 


Na Bialski Dzień Przedsiębiorczości zaprosili wspólnie Bialskopodlaska Izba Gospodarcza, prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Bialskie Centrum Kultury. Doskonałą oprawę dla nagród biznesowych w amfiteatrze stanowiły tego wieczoru występy bardzo reprezentacyjnego kwartetu smyczkowego Obsession oraz popularnego aktora i artysty kabaretowego Andrzeja Grabowskiego. (zobacz galerię zdjęć)

 


Jarosław Łepecki, prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, tak mówił podczas Bialskiego Dnia Przedsiębiorczości:

– Bialskopodlaska Izba Gospodarcza, którą mam zaszczyt reprezentować, skupia blisko sto podmiotów gospodarczych działających na terenie Południowego Podlasia. My, przedsiębiorcy, na co dzień zmagamy się z wieloma przeciwnościami: niesprzyjającym otoczeniem gospodarczym i biurokracją; rosnącymi w szalonym tempie kosztami prowadzenia działalności gospodarczej, szczególnie kosztami energii; dwucyfrową inflacją; brakiem stabilnych reguł prawnych prowadzenia naszych biznesów.

Potrzeba naprawdę wiele wysiłku, odwagi i determinacji, by nawet w tak trudnych warunkach z sukcesem tworzyć i rozwijać własny biznes. Dlatego też już od dziesięciu lat nagradzamy wyróżniające się firmy i przedsiębiorców statuetkami Nagrody Biznesowej BPIG. W tym roku Rada Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej podjęła inicjatywę przygotowania wyjątkowo godnej oprawy wręczania statuetek. Zaproponowaliśmy panu prezydentowi Michałowi Litwiniukowi wspólne zorganizowanie Bialskiego Dnia Przedsiębiorczości, pomyślanego jako święto bialskiego biznesu – święto „na wesoło”, w towarzystwie genialnych artystów.

W tym miejscu pragnę podziękować panu prezydentowi za przyjęcie naszej inicjatywy, ale także za stałą życzliwość dla lokalnego biznesu i stwarzanie warunków i zachęt dla jego rozwoju poprzez dalsze inwestycje.

Drodzy goście. Świętujemy Bialski Dzień Przedsiębiorczości w terminie ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowego Dnia Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W związku z tym nasuwa się pytanie: cóż to takiego ta przedsiębiorczość?. Dlaczego jest tak ważna, że ONZ ustanawia osobne święto? Jest wiele definicji przedsiębiorczości: w wymiarze ekonomicznym, społecznym, a także filozoficznym. Nie czas i miejsce, by je rozwijać. Natomiast zespół cech opisujących przedsiębiorcę jest bardzo precyzyjnie zdefiniowany. Najważniejsze z nich to: dynamizm i aktywność, akceptacja ryzyka, dostrzeganie szans i ich wykorzystywanie, kreatywność i innowacyjność.

To właśnie przedsiębiorcy swoją pracą decydują o konkurencyjności gospodarki danego kraju, a przez to o poziomie jego zamożności. To nie rządy tworzą bogactwo społeczeństwa: one mogą co najwyżej stwarzać bardziej sprzyjające warunki rozwoju gospodarki, lub przeciwnie – kolejnymi regulacjami tłumić ducha przedsiębiorczości.

Dlatego też nasze dzisiejsze święto to także forma docenienia wszystkich ludzi przedsiębiorczych, forma podziękowania za ich ciężką pracę i podejmowane ryzyko. Podkreślam: wszystkich przedsiębiorców. I tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, i tych zarządzających wieloosobowymi zespołami pracowników.

Na zakończenie pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że w przyszłym roku warunki prowadzenia biznesu, a co za tym idzie szanse na rozwój gospodarczy i wzrost bogactwa społeczeństwa, zdecydowanie się poprawią.

zdjęcia Jacek Korwin

 

Obejrzyj całą galerię zdjęć z Bialskiego Dnia Przedsiębiorczości:

Bialski Dzień Przedsiębiorczości z kwartetem Obsession i Andrzejem Grabowskim

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy