Wojskowy zginął w wypadku. Przyjaciele prowadzą zbiórkę dla rodziny

Wojskowy zginął w wypadku. Przyjaciele prowadzą zbiórkę dla rodziny

Łukasz Bartkowski miał 35 lat. Zginął w wypadku drogowym, choć jechał zgodnie z przepisami

GMINA WISZNICE Tragiczna wiadomość nadeszła w ubiegłym tygodniu na Południowe Podlasie ze stolicy. W wypadku drogowym zginął związany rodzinnie z Wisznicami st. sierż. Łukasz Bartkowski. Osierocił piątkę dzieci. Trwa internetowa zrzutka pieniędzy dla rodziny zmarłego wojskowego.

Starszy sierżant Łukasz Bartkowski miał 35 lat, pochodził z gminy Wisznice. Uczył się w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego. Od wielu lat pracował jednak w Mazowieckim Oddziale Żandarmerii Wojskowej jako inspektor ruchu drogowego. W związku z pracą zawodową jakiś czas temu wraz z rodziną osiedlili się w stolicy.

Wojskowy zginął 15 maja w wypadku w Warszawie. O jego śmierci poinformowała w piątek Żandarmeria Wojskowa. A na znak żałoby od kilku dni szata graficzna strony internetowej jednostki, w której służył starszy sierżant, wyświetla się w kolorach czerni i bieli.

"Tragiczna śmierć przedwcześnie zabrała z szeregów Żandarmerii Wojskowej st. sierż. Łukasza Bartkowskiego, inspektora ruchu drogowego Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej. Łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia Żonie Katarzynie, Dzieciom, Rodzinie i Najbliższym śp. Łukasza – komendant główny, żołnierze i pracownicy Żandarmerii Wojskowej" – czytamy na stronie Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

Bartkowski ceniony był przez współpracowników i przełożonych. Jeszcze podczas święta Wojska Polskiego w 2017 roku komendant Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w dowód uznania za znaczące osiągnięcia, determinację w realizacji zadań służbowych i wyjątkowe zasługi wyróżnił Łukasza Bartkowskiego nadaniem tytułu honorowego „Zasłużony Żołnierz RP” z odznaką III stopnia. Ale oddany był nie tylko swojej pracy, ale także ukochanej rodzinie.

Mężczyzna osierocił piątkę małych dzieci. Wesprzeć rodzinę w tym trudnym dla nich momencie postanowili najbliżsi, ale także zupełnie obce osoby. Trzy przyjaciółki żony zmarłego tragicznie żołnierza jeszcze z czasów szkoły podstawowej, zorganizowały internetową akcję zbiórki pieniędzy dla rodziny pana Łukasza. Pieniądze wpłacać można za pomocą portalu www.zrzutka.pl, wyszukując cel: "Rodzina śp. Łukasza Bartkowskiego" [TUTAJ LINK].

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 21 od 21 maja

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: