Włącz się w akcję sadzenia lasów i odbierz sadzonkę

Włącz się w akcję sadzenia lasów i odbierz sadzonkę

POWIAT BIALSKI W piątek 18 września we wszystkich nadleśnictwach i regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych zostanie przeprowadzona akcja #sadziMY, której celem jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody. Wystarczy udać się tego dnia do siedziby najbliższego nadleśnictwa lub we wskazane miejsce i odebrać sadzonkę drzewka. W powiecie bialskim w przedsięwzięcie włączają się Nadleśnictwa: Biała Podlaska, Międzyrzec i Chotyłów.

W piątek (18 września) będzie je można otrzymać bezpłatnie w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw i 17 regionalnych dyrekcji LP, w godz. od 9:00 do 15:00. W akcji uczestniczą również Nadleśnictwa z powiatu bialskiego. Na zainteresowanych, którzy odwiedzą tego dnia stoisko przed biurem Nadleśnictwa Biała Podlaska (parking przed budynkiem przy ul. Warszawskiej 37) będą czekały sadzonki świerka pospolitego.
Stoisko z sadzonkami sosny i dębu, przed budynkiem przy ul. Warszawskiej 53, przygotuje także Nadleśnictwo Międzyrzec. Rośliny będzie można odebrać w godz. 9-14.00.
Z kolei Nadleśnictwo Chotyłów swoje stoisko usytuuje na Rynku w Piszczacu (przy budynku OSP). Na osoby zainteresowane udziałem w akcji w godz. 9-15.00 (lub do wyczerpania zapasów) będą czekały sadzonki drzew gatunków rodzimych.

To już druga z kolei edycja wydarzenia zainicjowanego przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę. W ubiegłym roku leśnicy w całym kraju rozdali przeszło 116 tys. drzewek. W tym roku Lasy Państwowe przygotowały dla wszystkich chętnych łącznie aż milion sadzonek rodzimych gatunków drzew.

Z uwagi na ryzyko związane z pandemią COVID-19 organizatorzy proszą, aby wszyscy zainteresowani odbiorem sadzonek przestrzegali obowiązujących przepisów i wytycznych odnośnie zagrożenia epidemicznego.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: