Wisznicka młodzież upamiętniła 84. rocznicę zbrodni katyńskiej

Wisznicka młodzież upamiętniła 84. rocznicę zbrodni katyńskiej

W środę 17 kwietnia w gminie Wisznice uczczono pamięć zamordowanych w Katyniu, a wśród nich kierownika Szkoły Podstawowej w Horodyszczu por. Stefana Lesiuka. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele samorządu, w tym zastępca wójta gminy Wisznice Krzysztof Biełuszka oraz radna i sołtys Horodyszcza Teresa Korszeń.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji osób pomordowanych w lasach katyńskich, którą sprawował ksiądz proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Horodyszczu. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz pod pomnik, gdzie złożono kwiaty upamiętniając postać dawnego kierownika szkoły. Dalsza część programu odbyła się w szkole, gdzie wzruszający program artystyczny przedstawili uczniowie szkoły.

W 2007 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Od tego czasu Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu rokrocznie upamiętnia kierownika szkoły z okresu przedwojennego porucznika Stefana Lesiuka i innych wymordowanych w lasach katyńskich.

Władze gminy dziękują dyrekcji i całej społeczności szkolnej za tę inicjatywę oraz za krzewienie pamięci o zbrodni katyńskiej wśród młodego pokolenia.

zdjęcia UG Wisznice

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy