Wisznice z kolejnym dofinansowaniem na OZE

Wisznice z kolejnym dofinansowaniem na OZE

Zastępca wójta gminy Wisznice Krzysztof Biełuszka (pierwszy z prawej) odebrał 18 lutego symboliczny czek na dofinansowanie projektu

WISZNICE Zarząd Województwa Lubelskiego dokonał kolejnego zwiększenia dotacji w ramach drugiego konkursu unijnego z zakresu wsparcia wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE). Dzięki tej decyzji m.in. do gmin Wisznice i Radzyń Podlaski trafią pieniądze na ekologiczne projekty.

Łącznie inwestycje w odnawialne źródła energii w czterech samorządach opiewają na ponad 11,4 mln zł, z czego blisko 6,8 mln zł pokryją fundusze unijne. – Zainteresowanie zieloną energią w naszym regionie jest wciąż bardzo duże. To pokazuje, jak ważna dla samorządów jest dbałość o środowisko, w którym żyjemy, a także zdrowie mieszkańców i efektywność energetyczna gmin – mówi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wśród gmin, które uzyskały dofinansowanie, są Wisznice. Samorząd zrealizuje projekt pod nazwą „Gram w zielone! – montaż instalacji fotowoltaicznych”. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 2,5 mln zł, z czego blisko 1,2 mln zł pokryją fundusze z Unii Europejskiej. Dzięki tym pieniądzom blisko 170 instalacji fotowoltaicznych zostanie zamontowanych na budynkach mieszkańców gminy. Ma to się przyczynić do rocznego spadku emisji gazów cieplarnianych o ponad 140 ton ekwiwalentu CO². W piątek 18 lutego zastępca wójta gminy Wisznice Krzysztof Biełuszka odebrał z rąk marszałka województwa lubelskiego promesę na dofinansowanie projektu. Warto dodać, że miesiąc temu gmina pozyskała dofinansowanie na inny projekt dotyczący wykorzystania zielonej energii. (…)

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym wydaniu „Podlasianina” i w wersji cyfrowej na: eprasa.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: