Wisznice z dofinansowaniem na OZE

Wisznice z dofinansowaniem na OZE

GMINA WISZNICE Zarząd Województwa Lubelskiego zwiększył kwotę dofinansowania w dwóch naborach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dzięki tej decyzji kilka lubelskich samorządów, w tym Wisznice i Sosnowica, otrzymały pieniądze na projekty z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

12 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie samorządowcy z Wisznic, Sosnowicy (powiat parczewski), Biłgoraja, Chełma i Abramowa odebrali umowy na dofinansowanie projektów z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz dziedzictwa kulturowego i naturalnego. – Projekty samorządów opiewają na kwotę ponad 14 mln zł, z czego blisko 8,2 mln zł to dofinansowanie z Funduszy Europejskich – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Umowy wręczyli beneficjentom marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz członek zarządu Zdzisław Szwed.

Dzięki temu dofinansowaniu gmina Wisznice zrealizuje projekt na ponad 2,6 mln zł. W ramach inwestycji na terenie samorządu zamontowanych zostanie 158 instalacji solarnych, 22 kotły na pellet, 14 kotłów zgazowujących drewno oraz 10 instalacji fotowoltaicznych. Projekt pod nazwą „Energia dla przyszłości – odnawialne źródła energii w Gminie Wisznice” otrzyma ponad 2 mln zł unijnego dofinansowania. Z ekologicznych rozwiązań w swoich gospodarstwach będą mogli skorzystać mieszkańcy gminy Wisznice, którzy wyrazili chęć przystąpienia do projektu w przeprowadzonej ankiecie oraz w uzupełniających zapisach. (…)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: