Wiosenne sprzątanie okolic Krzny

Wiosenne sprzątanie okolic Krzny

BIAŁA PODLASKA Z ogromnym zapałem mieszkańcy miasta wzięli udział w akcji sprzątania okolic rzeki Krzny. 24 kwietnia na terenach rekreacyjnych zebrano setki butelek, opakowań po jedzeniu i napojach. Dlaczego nie trafiły od razu do kosza?

Pani Olga wzięła udział w akcji sprzątania okolic Krzny wraz ze swoją córką, 9-letnią Hanią. – Dzieci trzeba uczyć takiej postawy od małego. Dziś sprzątamy wspólnie, ale na co dzień mówimy córce o segregacji śmieci, oszczędności wody i dbaniu o środowisko wokół siebie. To procentuje – mówi nam bialczanka.

Sporą grupę stanowili uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Aneta Bindziuk i Sylwia Kozak z dyrekcji placówki zmobilizowały społeczność szkolną. – Umówiliśmy się w piątek, szybko się zorganizowałyśmy i jest nas tu około 50 osób. To uczniowie od zerówki do siódmej klasy. Czas, w jaki się zebraliśmy, świadczy o tym, że dzieci są świadome, że trzeba dbać o środowisko i sprzątać. Niedawno obchodziliśmy Dzień Ziemi, więc mówiliśmy o ekologii bardzo dużo – mówi Sylwia Kozak.

Pierwszy raz akcja sprzątania miasta została zorganizowana dwa lata temu i spotkała się z pozytywnym odzewem. Rok temu z powodu pandemii akcji nie powtórzono, ale w tym roku postanowiono znów ruszyć z workami wzdłuż Krzny. – Chcemy pokazywać, że jesteśmy gospodarzami Białej Podlaskiej, że zależy nam na tym, aby była piękna, czysta i zachęcała do spędzania wolnego czasu. Przystępujemy po raz kolejny do akcji, a jest nas tak dużo, że bałbym się wymieniać, by kogoś nie pominąć. Dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk i zapowiada, że gdy tylko obostrzenia pandemiczne pozwolą, będą organizowane następne tego takie akcje.

Więcej w papierowym wydaniu Podlasianina z 27 kwietnia.

 

 

Więcej zdjęć w naszej galerii:

https://podlasianin.com.pl/galeria/wiosenne-sprzatanie-w-bialej-podlaskiej/

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: