Wielka Orkiestra zagra po raz 30!

Wielka Orkiestra zagra po raz 30!
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Wielkimi krokami zbliża się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W bialskim sztabie – ponownie zorganizowanym w gościnnej siedzibie Urzędu Miasta – trwają gorączkowe przygotowania. Wolontariusze odebrali już puszki i trwają ostatnie prace w sztabie. Podczas finału będzie się działo!

– W tym roku będziemy mieli 445 wolontariuszy z puszkami, a dodatkowo 70 wolontariuszy, którzy będą pomagali w sztabie – mówi Marta Bąkowska z bialskiego sztabu. A Jakub Motyczka dodaje, że jest to nawet większa liczba wolontariuszy niż w ubiegłym roku, gdy rozpoczęła się pandemia.

Niedzielny finał będzie pełen muzyki i pozytywnych wibracji. Rozpocznie go o godz. 9.30 turniej piłki nożnej dzieci, który rozegrany zostanie w hali Państwowej Szkoły Wyższej, potem będzie turniej piłki siatkowej w ZSO nr 4. Następnie akcja przeniesie się już do centrum miasta.

Nad całością czuwał będzie wodzirej Paweł Łukijaniuk. Na scenie od godz. 16.30 planowane są koncerty (godz. 18 wystąpi zespół Luz Band) i licytacja upominku-niespodzianki. Będą baseny do kąpieli przez bialskie morsy, atrakcje przygotowane przez strażaków oraz tradycyjne światełko do nieba. Wolontariusze będą rozliczać się w magistracie. Pracownicy banku zajmą się podliczeniem pieniędzy zebranych przez bialczan.

Wśród wystawionych na licytację przedmiotów, dostępnych poprzez Allegro.pl, są m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem, złote serduszko z 7. finału WOŚP oraz dzień w pracy z prezydentem Michałem Litwiniukiem. Marta Bąkowska podpowiada, jak znaleźć przedmioty wystawione w ramach bialskiego finału: – Należy wpisać użytkownika „wosp_bp” lub śledzić naszego Facebooka „WOŚP Biała Podlaska”, gdzie na bieżąco publikować będziemy informacje o licytacjach.

Szefem sztabu jest od lat związany z WOŚP neonatolog Riad Haidar. – Przez te wszystkie lata orkiestra grała dla noworodków, dzieci oraz osób starszych. Mamy wiele namacalnych dowodów zbiórek, a to wszystko dzięki hojności naszych mieszkańców. W tym roku gramy na rzecz wsparcia leczenia chorób narządu wzroku, zbieramy na okulistykę – mówił podczas konferencji prasowej zorganizowanej w minioną środę dziękując jednocześnie wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w organizację pracy sztabu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy