Więcej gości na weselach, wracają eventy i wystawy

Więcej gości na weselach, wracają eventy i wystawy
fot. PixaBay

Z KRAJU Podczas dzisiejszej konferencji ministra zdrowia padła zapowiedź kolejnych luzowań. Chodzi m.in. o organizację wesel i innych eventów. Co dokładnie się zmienia?

 

Od 6 czerwca zwiększony zostanie limit osób, które będzie można zaprosić na przyjęcie weselne – do 150 osób (obecnie limit ten wynosi 50 osób). W (rejestrowanych) zgromadzeniach publicznych również będzie mogło uczestniczyć do 150 osób. Do limitów nie wliczane są osoby zaszczepione.

Minister odniósł się do tego czy i jak będzie to sprawdzane.

– To po stronie osoby deklarującej, że jest zaszczepiona, jest konieczność udowodnienia, że jest zaszczepiona czy ma certyfikat. Po 10 czerwca będzie dostępna dla wszystkich aplikacja, która umożliwia odczytanie i potwierdzenie statusu – powiedział minister zdrowia. Na pytanie, czy po stronie organizatora przyjęcia weselnego leży obowiązek sprawdzania statusu gości, minister odpowiedział twierdząco.

Od 6 lipca wraca możliwość prowadzenia targów, konferencji i wystaw z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń, eventów w obiektach zamkniętych (1 os./15 mkw). Otwarte zostaną także sale zabaw. Tam również będzie obowiązywał limit 1 os./15 mkw. Rządzący zdecydowali się też na zwiększenie do 150 osób limitu uczestników imprez i zgromadzeń (do tej pory wynosił on maksymalnie 50 osób).

Zmiany spowodowane są stabilizacją sytuacji epidemicznej. – Widać, że dynamika spadku zakażeń jest bardzo wysoka. W ostatnim miesiącu również zgony w bardzo dynamicznym stopniu zmniejszyły się. Można powiedzieć, że pandemia odpuszcza we wszystkich obszarach – mówił Niedzielski.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: