Wędkarze wyremontują stanicę w Międzyrzecu Podlaskim

Wędkarze wyremontują stanicę w Międzyrzecu Podlaskim

Na Międzyrzeckich Jeziorkach pojawią się nowe łodzie i pomosty, wyremontowany zostanie też budynek stanicy. Miasto i międzyrzeccy wędkarze otrzymali na ten cel spore dofinansowania z Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania.

Dzięki pozyskanym pieniądzom jeszcze przed sezonem letnim na Międzyrzeckich Jeziorkach pojawi się nowy pomost pływający o długości 24 metrów, a także cztery kajaki i dwa rowery wodne.

– Dodatkowo w pobliżu stoku narciarskiego powstanie drewniany budynek, w którym będzie przechowywany sprzęt. Celem zadania. współfinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. jest ułatwienie dostępu do turystyki wodnej – mówi Zbigniew Kot, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego.

Koszt inwestycji to 162 tys. zł, z czego ponad 83 tys. zł to dotacja. O fundusze z BLGD starali się także międzyrzeccy wędkarze. Dzięki pozyskanym przeszło 162 tys. zł zmodernizują budynek stanicy, który przejęli trzy lata temu. – Gros funduszy, bo można powiedzieć, że dwie trzecie tego dofinansowania, przeznaczymy na remont stanicy. Zostaną wymienione okna, drzwi, pokrycie dachu oraz instalacja sanitarna i elektryczna. Natomiast za resztę kupione zostaną pomosty pływające, tzw. marina do cumowania łodzi, o łącznej długości 24 metrów, i dziesięć nowych łodzi, z których będą mogli korzystać zarówno turyści, jak i wędkarze – mówi Marcin Borowik, prezes Międzyrzeckiego Towarzystwa Wędkarskiego Żwirek.

A zanim na Międzyrzeckich Jeziorkach na dobre rozpocznie się sezon, wędkarze porządkują teren. W niedzielę 14 kwietnia zorganizowali kolejną akcję uprzątania terenu wokół zbiornika wodnego. – Takie akcje przeprowadzamy zazwyczaj trzy razy do roku, w zależności od potrzeb. Niestety, osoby spędzające czas nad wodą zaśmiecają ten teren, a wędkarze muszą to porządkować. Mamy takie zobowiązanie, wynikające z umowy dzierżawy tego terenu – wyjaśnia Borowik.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy