We współpracy z Włochami będą wspierać bezdomnych

We współpracy z Włochami będą wspierać bezdomnych

W ramach nawiązanej współpracy mają skorzystać bezdomni z terenu Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA "Mój dom - kompleksowy program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski” to projekt, który wspólnie realizuje miasto i Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie.

13 marca zorganizowano spotkanie władz miasta, MOPS oraz przedstawicieli Polskiej Fundacji Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland", podczas którego uzgodniono plan i podział zadań na najbliższe miesiące. Przygotowany wspólnie projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 1,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

– Celem projektu jest zwiększenie efektywności i podniesienie jakości systemu rozwiązywania problemu bezdomności poprzez opracowanie i wdrożenie gminnego modelu wychodzenia z bezdomności zawierającego kompleksowe usługi skierowane do osób bezdomnych w oparciu o model włoski – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Osiągnięciu celów mają pomóc organizacje pracujące z osobami bezdomnymi w Mediolanie i Rzymie. Co dokładnie zakłada projekt? Chodzi o przygotowanie odpowiednich rozwiązań dla grupy bezdomnych z terenu miasta, którzy otrzymają dach nad głową i kompleksowe wsparcie mentorów.

– Wypracowane w naszym mieście rozwiązania będą charakteryzowały się skoordynowaną, kompleksową pomocą osobom bezdomnym, opartą na indywidualnych potrzebach odbiorców i nakierowaną na trwałe wychodzenie z bezdomności. Rozwiązania te będą stanowiły instrukcję dla innych polskich samorządów i instytucji borykających się z problemem bezdomności – uważa rzecznik.

Projekt będzie realizowany od 1 kwietnia br. do 30 września 2021 r.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: