Wariant Delta już w Białej Podlaskiej

Wariant Delta już w Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Na terenie naszego województwa pojawił się pierwszy przypadek wariantu Delta, potwierdzony badaniami laboratoryjnymi, który został wykryty w toku działań przeciwepidemicznych. Pacjent pochodzi z Białej Podlaskiej.

-Przeprowadzone zostało dochodzenie epidemiologiczne w celu odizolowania osób z kontaktu. Osoby te przed zakończeniem kwarantanny mają zaproponowane badania na obecność wirusa SARS CoV-2 – informuje Magdalena Kaproń wz. rzecznika prasowego WSSE Lublin.

W okresie wakacyjnym, który może sprzyjać pojawieniu się nowych wariantów wirusa SARS –CoV-2 szczególnie wzmocniony jest nadzór epidemiologiczny. – Jako Inspekcja Sanitarna jesteśmy przygotowani, że te obce warianty będą się pojawiać.  Stale monitorowana jest sytuacja epidemiologiczna na terenie województwa lubelskiego i działania te zawsze muszą być wyprzedzające. W przypadku potwierdzenia każdego pojedynczego zakażenia jeszcze nie wiemy z jakim wariantem wirusa możemy mieć do czynienia, dopiero na podstawie wyników sekwencjonowania ustalany jest wariant wirusa SARS CoV-2. Opiekę i monitorowanie stanu zdrowia osób zakażonych zapewnia personel medyczny. Jednocześnie wyjaśniamy, że Inspekcja Sanitarna nie udziela informacji o stanie zdrowia osób zakażonych – zapewnia Magdalena Kaproń. 

9 lipca w Polsce odnotowano 76 nowych przypadków koronawirusa.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: