W Terespolu powstanie ambulatorium

W Terespolu powstanie ambulatorium

Efektem współpracy burmistrza miasta i dyrektora SPR SPZOZ jest uruchomienie od maja ambulatorium

Najprawdopodobniej od maja mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z opieki ambulatoryjnej w weekendy. Placówka będzie funkcjonowała przy Stacji Pogotowia Ratunkowego. To duże udogodnienie dla chorych, którzy niejednokrotnie musieli jechać do oddalonej o ponad 30 km Białej Podlaskiej.

Mieszkańcy miasta, aby otrzymać zastrzyk poza godzinami pracy Przychodni Rejonowej NZOZ w Terespolu, muszą zgłosić się do Nocnej i Świątecznej Opieki Ambulatoryjnej w Białej Podlaskiej. Chyba że komuś uda się wyprosić pomoc od znajomej pielęgniarki.

– Nie każda wykwalifikowana w tym kierunku osoba chce świadczyć takie usługi. Otrzymywałem informacje od mieszkańców, że często mają problemy ze zrealizowaniem zleconych przez lekarza zastrzyków. Szczególne trudności miały starsze osoby z dysfunkcjami ruchowymi. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw mieszkańcom i uruchomić ambulatorium – informuje burmistrz Terespola Jacek Danieluk.

Inicjatywa burmistrza miasta spotkała się z przychylnością dyrektora Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej. W Terespolu funkcjonuje Punkt Wyjazdowy Zespołów Ratownictwa Medycznego. I to właśnie w budynku jednostki terenowej stacji miasto wynajmie pomieszczenie pod ambulatorium, które będzie świadczyło usługi w weekendy.

– Jesteśmy już po finalnej rozmowie z dyrektorem bialskiej stacji. Chcemy, żeby w placówce były świadczone podstawowe usługi ambulatoryjne, w zależności od potrzeb od godziny do dwóch rano i wieczorem w soboty i niedziele. Sprawdzimy, jakiej skali jest to problem i będziemy do tego dostosowywać godziny pracy pielęgniarki. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, czas pracy zostanie wydłużony – zapowiada burmistrz.

Miasto jest na etapie poszukiwania pielęgniarek bądź pielęgniarzy posiadających aktualne prawo wykonywania zawodu.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 16 od 16 kwietnia

Sylwia Bujak

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: