W 'piątce' wyremontowane boisko jak nowe

W 'piątce' wyremontowane boisko jak nowe
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Święto patrona Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego było dobrą okazją do oficjalnego otwarcia wielofunkcyjnego boiska. Wstęgę przecięto 6 czerwca i boisko już służy uczniom tej placówki.

Podczas święta patrona, które zorganizowano w szkolnej hali, prezydent Michał Litwiniuk zwrócił uwagę na to, jak ważny jest sport w życiu młodych ludzi i przypomniał słowa wiersza Jana Kochanowskiego. Pisał on bowiem jak cenne jest zdrowie, dzięki któremu wszystko jest możliwe do osiągnięcia. Z kolei dyrektor Violetta Chmielewska pochwaliła zdolnych uczniów i wręczyła im nagrody w konkursie dotyczącym patrona szkoły. Otrzymali oni dyplomy i nagrody książkowe.

Po występach artystycznych przyszedł czas na oficjalne otwarcie boisk po remoncie. – Przeznaczyliśmy na ten piękny obiekt o powierzchni 1500 mkw z budżetu miasta prawie 627 tys. zł tys. zł. Boiska pokryła nowa nawierzchnia, stanęły piłkochwyty, dostrzec również można nowe wyposażenie sportowe: bramki do piłki nożnej, zestawy do koszykówki i siatkówki, nowe oświetlenie ledowe.

GALERIA:

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: