W Noc Bibliotek będą promować czytelnictwo

W Noc Bibliotek będą promować czytelnictwo

BIAŁA PODLASKA Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na Noc Bibliotek 2021. Hasłem tegorocznej edycji jest „Wzmacniamy czytanie”, które ma na celu promocję czytelnictwa.

Tegoroczna akcja będzie wyjątkowa ze względu na spotkanie autorskie z Robertem Małeckim – jednym z czołowych polskich pisarzy literatury sensacyjnej oraz kryminalnej. Autor będzie promował swoją najnowszą książkę „ Najsłabsze ogniwo”, która ukazała się we wrześniu tego roku.
Ogólnopolska akcja Nocy Bibliotek w Białej Podlaskiej rozpocznie się 8 października spotkaniem, ze znanym w środowisku piłkarskim – Cezarym Hince. Spotkanie będzie okazją do promocji najnowszej książki autora pt:

,,Piłkarskim szlakiem północnej Lubelszczyzny. Kluby, mecze i rozgrywki ligowe sezon po sezonie 1975-2021”. W myśl zasady, że czytanie wzmacnia i krzepi tak jak dobry mecz, tego wieczoru czytelnicy wybiorą się w sentymentalną podróż szlakiem piłkarskich rozgrywek toczonych na terenie byłego województwa bialskopodlaskiego. Będzie to nie lada gratka dla lokalnych fanów piłki nożnej.
9 października o godzinie 18:00 dyrektor oraz pracownicy bialskiej instytucji kultury zaproszą mieszkańców miasta do udziału w spotkaniu z technikiem kryminalistyki „Czy istnieje zbrodnia dokonała?”. O tym czy sensacyjne książki ukazują prawdziwą pracę służb specjalnych i ich techniki badania przestępstw.
O godzinie 19:00 rozpocznie się spotkanie z Robertem Małeckim, który jest jednym z najbardziej poczytnych autorów kryminałów w Polsce. Jego książki wielokrotnie zdobywały nagrody na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach.
W Barwnej Multimedialnej Bibliotece dla dzieci i Młodzieży zgodnie z tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek .: „Czytanie wzmacnia” będzie szansa udowodnić, że czytelnicy Biblioteki Barwnej są mocni w każdej z dziedzin. O godzinie 17: 00 w Multicentrum odbędzie się spotkanie z technikiem kryminalistyki, który wprowadzi dzieci w tajniki swojej niezwykłej pracy. Następnie wszyscy uczestnicy bogatsi o wiedzę, jaka została im przekazana przez kryminologa, wezmą udział w emocjonującej grze tropem zagadek. Uczestnicy spotkania wspólnie przeprowadzą „Mocne śledztwo” w poszukiwaniu zaginionej książki. A po udanym śledztwie, wzmacniający pokaz filmowy.
W Filii nr 3 MBP (ul. Zygmunta Starego) odbędą się zajęcia dla dzieci pt. „Książka – to mnie krzepi”. A w programie między innymi: głośne czytanie, kreatywne zabawy, quizy oraz wspólne szukanie skarbu. Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 16:00.
W Filii nr 6 MBP (ul. Orzechowa 34) odbędzie się spotkanie z Ryszardem Modelewskim, z którym mowa będzie o kryminalnych zagadkach sprzed lat. Start o godzinie 16.00.
8 i 9 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz agendach podległych będzie obowiązywała abolicja na książki. W tych dniach czytelnicy nie zapłacą kar za nieterminowy zwrot książek. Sponsorami wydarzenia są: Kawa z Pianką oraz Hotel Capitol.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: