W lipcu nie będzie już zakazu przebywania przy granicy z Białorusią

W lipcu nie będzie już zakazu przebywania przy granicy z Białorusią

POWIAT BIALSKI Mieszkańcy przygranicznych miejscowości z Białorusią odetchnęli z ulgą. Po dziesięciu miesiącach od wprowadzenia na części województw lubelskiego i podlaskiego zakazu przebywania dla osób z zewnątrz, od 1 lipca w końcu ograniczenia zostaną zniesione. To dobra informacja również dla turystów, którzy szczególnie w okresie wakacyjnym chętnie odwiedzali m.in. nadbużańskie gminy.

„1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego” – napisał w miniony czwartek na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Rozporządzenie o czasowym zakazie przebywania obowiązuje do 30 czerwca. Do tego czasu, zgodnie z harmonogramem, ma zostać wybudowana zapora fizyczna na granicy polsko-białoruskiej. – Decyzję o zniesieniu zakazu przebywania na obszarze przygranicznym oceniam jako słuszną; sytuacja na granicy z Białorusią jest ustabilizowana, budowana jest bariera, która ma tę granicę zabezpieczać – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Obecny zakaz obowiązuje od 1 grudnia 2021 r. – czytamy w tekście Krzysztofa Sobczaka na portalu Prawo.pl. Dotyczy przebywania w 183 miejscowościach przy granicy z Białorusią.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianina” i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy